Magamistoa remont 1.0

Mul on üks pisike soov (=meie magamistuba võiks valmis saada), mis on üsna suurte mõõtmetega. Nimelt märtsi algul kolisime majja elama ja see tähendas kiireid ning töökaid käsi. Võtsime ette magamistoa remondi. Oi see on üks põnev ettevõtmine ja on mind palju õpetanud, pisaraid vala pannud, rõõmustama, aevastama ning mis pealmine, olen oma härra kohta ka rohkem teada saanud. Uskumatu, kui töökas ja tubli üks meeshing olla võib!

Tagasi remondi jutu juurde. Ütlen ruttavalt ära, et tänaseks ei ole tuba veel täieshiilguses valmis, kuid härra lubas, et kui ta oma õppustelt tagasi jõuab (seda umbes saja aasta pärast, ok-ok, 3 nädala pärast), siis saan ma ka oma viimased asjad korda ning siis võin kergendusega nautida, kui nunnukas meie magamistuba on. Ja samal ajal juba vaikselt mõelda kavalaid plaane, mida järgmise toaga peale hakata… Hehe. Tüüpiline Kärt. 

Ühesõnaga, postitus tuleb pikk ja paljude (halva kvaliteediga) piltidega. Mõtlesin teiega jagada, kuidas on meie remont möödunud, millised üllatused ja seigad on juhtunud.

Esimese kolme pildi pealt saab aimu, milline oli meie magamistuba enne remonti, siis kui maja üle anti. Järgmise sammuna tassisime toast välja kogu mööbli ja võtsime maast ära vaipkatte. Härrale tundus, et põrand kiigub kahtlaselt ja otsustas põranda üles võtta ning avastada, mis meid seal all ees ootab.

BeFunky-collage (1).jpg

Varasemast (näilikult) korralikust põrandast sai peagi kartulimaa ning avastasime betooni tehtud augu, kust oli maa alla visatud suur hunnik igasugust prahti. Huumoriga võttes oleks võinud seemned maha visata, mine tea äkki tänaseks oleks juba parketi vahelt hernevarred läbi kasvanud ja saaksin voodist tõusmata herneid nosida.

BeFunky-collage (2).jpg

Soojustus, uued põrandaprussid ja põranda kate. Põrand olemas, tekkis uus küsimus – mida me seinaga teeme. Esialgne idee oli tapeet maha kiskuda ning uus panna või värvida, aga siis ülla-ülla saime aimu, et keegi tarkpea oli kunagi seal toas kipsi pannud valetpidi seina ning enne tapeeti polnud kips millegiga üle ka kaetud, seega suhtkoht võimatu oli tapeeti kätte saada. Ühe seina pidime nii või naa kipsiga üle panema uuesti, sest seinal olid radiaatori torud, mis häirisid härrat. Tänaseks võin öelda, et ilma nendeta on tõesti palju kenam. Torud on nüüdseks kahe kipsi kihi vahel peidus. Tapeedi ära saamise mure juurde naastes, otsustasime, et katame kõik seinad uue kipsikihiga üle – remont läheb küll kallimaks, kuid võtab vähem aega, energiat ja närve.

BeFunky-collage (3).jpg

Vahepeal suutsime põrandale veel ühe kihi panna, et oleks uksepakuga normaalsemal kõrgusel ja tänu viimasele kihile ei vetru ka põrand enam pea üldse. Siis tuli juba kips seina. Pahteldamine võis alata, jee.

BeFunky-collage (4).jpg

Kui esimesi pilte vaadata, siis on meil toas ahi, mida ei kasutata, kuid välja lõhkuda ei tohi ning korstnajalg. Need pidid peitu minema ja nii sündiski härral idee teha meile (st enamasti mulle, sest tal aind 2 T-särki, püksid ja sokid, haha) kaks garderoobi. Ahju poolne on väiksem, kuhu tulevad jalanõud (neid on mul rohkem, kui tervel külal tarvis) ning teise garderoobi tulevad riiulid, korvid ja riputamistoru, kuhu siis meie riided. Selleks tuli aga vaheseinad ehitada, härra “parim sõber” kips tuli appi. Järgmistel piltidel on veel jalanõude garderoobi sein tegemata, kuid aimu saab ikka.

BeFunky-collage (5).jpg

Tänaseks on kõik toa seinad pahteldatud, lihvitud ja värvitud, lisaks on lagi uue värvikihi saanud ning põrandale parkett. Sees on mööbel ja ka meie ise. Tänane seis on selline:

BeFunky-collage (6).jpg

Mis järgmiseks? Garderoobi sisemised seinad vajavad tegemist, valgustus ja põrand panemist, riiulid ehitamist ja uksed ette panemist. Toas tuleb veel korda teha aknapaled, panna liistud ja raamaturiiul* üle värvida tumeda lakiga ning kõige lõpetuseks voodi kohale joonistus (see on härra pärusmaa). Joonistus tuleb kunagi hiljem, kui aega ja inspiratsiooni tekib.

*Selle raamaturiiuliga oli see naljakas juhtum, et see oli kipsi taga peidus. Võtsin kipsi eest ära ja oh üllatust, avastasin selle sealt. Lihvisin üle ning nüüd tuleb see veel tumedaks värvida, et see sobiks toa värvidega kokku.

Järgmisel remondi postituses loodan teieni tuua juba meie valmis magamistuba!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

4 kommentaari “Magamistoa remont 1.0

  1. Väga ilus muutus!
    Võiksid kirjutada, kuidas oma härraga kohtusid ning elukorraldusest – kas elad seni üksi, kuni ta õppustel jne.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: