Pipratera tuba

Suve algul ütlesin härrale koheselt, et augusti lõpuks – septembri alguseks peab teise toa remont valmis saama, sest töö kõrvalt läheb kiireks ning suvel ikka rohkem aega ja energiat tegeleda ka meelelahutuse kõrvalt vähe ebameeldivamate tegevustega – olgu selleks siis näiteks remont (või olen ma ainus, kes nii mõtleb?). Ja parampaparamparaa meie beebituba hakkab ilmet võtma.

Seinad ja laed värvitud, tapeet seinas, põrand paigaldatud. Mööbel olemas ja valmistatud (kraanikausi kapi tegime ise, või noh härra enamasti). Viimased sisustusasjad on veel puudu – need, mis teevad toast meie oma (list postituse lõpus). Neid ma siin tasapisi vaatan, otsin ja ostan. Ikka selleks, et pisikese saabumiseks oleks kõik ideaalses korras.

BeFunky-collage (1).jpg

Ikka ja jälle on küsitud, mis on minu jaoks oluline, mida pean silmas lapse toa sisustamist. Mõtlesin ja panin enese jaoks mõningad punktid kirja:

 • lapsemeelsus – see saab olema ikkagi lapse tuba, seega päris täiskasvanulik ei tohiks see nii või naa minu arvates välja näha
 • praktilisus – üleliia palju mõttetut tilu-lilu ei ole vaja, asjadel peab olema otstarve
 • silmal ilus vaadata, kokkusobivus – meie ühtne idee toa juures on kaelkirjakud, värvidest tumepruun, valge, kreemjas, kollakas. Ostetavad esemed peaksid omavahel nii värvilt kui ka stiililt sobima. Samuti ka sooneutraalsus, sest olen korduvalt kuulnud lugusid, kus UH öeldakse lapse sugu aga sünnib hoopis teisest soost laps. Never know. 
 • vähese ruumi kasulik ära kasutamine – majapidamises on ruumala poolest kõik ruumid väikesed, mistõttu peame väga täpselt välja mõtlema, kuhu mida panna ja kuidas ruumi säästa ja kõiksuguseid nurgataguseid kavalalt ära kasutada.

Mida meil on tuppa veel vaja? Mulle meeldib, kuidas ma meietan meid siin, kuid ma pole isegi päris kindel, kelle kohta see “meie” käib. Kas mina ja laps? Mina ja mees? Mina, laps ja mees? Toa osas tunnen, et mul on kuidagi suurem sõnaõigus (või on härra lihtsalt nõus enamus asjadega, aga vaevalt). Ühesõnaga tagasi teema juurde.

Pisikese tuppa oleks veel vaja:

 • riiuleid + värvi – seinale tulevad kolm riiulit, mis on kõik erinevat värvi. Juhul, kui härra teeb ise need, siis on selleks vaja materjali ja värve, muidu leidsin ka netist sobivad, sellisel juhul vaid värvid lisaks.
 • pildiraamid – 3 A4 suuruse pildi jaoks pildiraami, mille värvin üle samade värvidega, mida kasutasin riiulite puhul. Kodus on mul muidugi 3 pildiraami olemas, aga pean vähe targemaga (st. härraga) arutama, kas sinna peale jäävad ka ostetud värvid peale, kuna need on lakitud vms…
 • kaelkirjaku pildid seinale – need teeb armas Kirke ja kindlasti jagan tulevikus neid ka teile, sest need on jagamist väärt! Üks on tal juba peaaegu valmis, armusin sekundiga. For real.
 • voodi – välja valitud, vajab vaid tellimist.
 • mähkimisalus – samuti valitud.
 • kast mähmetele – ma oma vaimu silmis kujutan ette, et mähkmed on eraldi kastis, mitte ostetavas pakendis. Minu väike kiiks.
 • pisikesed kastid apteegi asjadele – meil on kummut riiete ja muude beebi asjade jaoks olemas. Ülemisse riiulisse tulevad aga erinevad beebi apteegi asjad ja selleks on mul vaja sahtlisse mahtuvaid pisikesi korvikesi.
 • korv + köied – mu järgmine kiiks on eraldi pesukast beebi asjadele, sest siis peab vähem sorteerima, kui pesupäev käes. Beebiasju hakkan ma eraldi pesema, mistõttu on hea tema pesukast võtta ja suunduda sealsete asjadega pesumasina juurde. See selleks. Mul on selleks pisike DIY idee. Vajan selleks metallist punutud korvi ja peenemat köit, kuumaliim on kodus ootamas. Antud projekti jagan kindlasti ka teiega.
 • prügikast – samas sobib ilmselt ka vana prügikast, mis mul on, kuid see vajaks pisikest värskendust. Pean mõtlema veel.
 • tugitool vms – toa nurka tuleb mõnus tugitool või istumisase, kus hea last imetada jms.
 • vaip – oleks ju armas, soe ja mõnus?
 • taimed – minu järgmine kiiks. Tunnen, et beebi toas võiks mõni neutraalsem taimeke olla, mis ei õitse ega lõhna, samas tooks värskust tuppa. Tugitooli nurka mõtlesin suurema taime muretseda, riiulile väiksema.
 • tegelusmatt – minu üks DIY idee taaskord, kuid omaasi, kas ma selleni jõuan ka. Inspiratsioon tekkis ülemise parempoolse pildi järgi.

Nüüd tundub, et kõik sai kirja, aga mine sa tea. Mulle koguaeg tundub, et midagi olulist on kirja panemata jäänud.

Lapsevanemad, tulevased lapsevanemad ja teised, kel häid ideid, jagage mulle omapoolseid nippe ja trikka ning lahedaid ideid.

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: