Beebiootus: 20 nädalat

Pipratera 20 nädala postitus on kirjutatud kahes jaoks. Esimene 2.augustil, kui päriselt saigi 20 nädalat täis ja teine nädal hiljem, kui käisime ITK-s LA uuringul (ehk Ida-Tallinna Keskhaiglas looteanatoomia uuringul), kus saime tagasisidet, kuidas beebi elab ja kas on oodata printsessi või printsi. Panin need aga ühiselt siia ühe pealkirja alla kirja. 

Meie Pipratera sai täna 20 nädalaseks. Jee, pool tehtud!

Härra-proua Google väidab, et meie pisikene on umbes banaanide suurune. Minu jaoks on see väga umbkaudne, sest banaane on tõesti väga erinevates mõõtudes. Aga kasutagem fantaasiat. Telefonis kasutatav Ovia äpp võrdsustab Pipratera suurust paberlennukiga. Minu jaoks on uskumatu, et mu pisikeses – mõnel päeval pea olematus kõhus – on miskit nii suurt kasvamas ja tegutsemas. Aga kui nii on, siis on! Pshh, see tundus nüüd nii negatiivne. Ma olen selle üle tegelikult nii õnnelik, et ei oska sõnadessegi panna.

67631034_479234792622115_8187962727252099072_n

Liigutused: Ma isiklikult leian, et ta on pigem vähe aktiivne tegelane meil, või siis ma ei oska lihtsalt veel tunnetada tema liigutusi ja tegutsemisi sedavõrd. Puudutustest-liigutustest olen tunnetanud nii palju, kuidas ta liikus suure tuhinaga ühest kõhu otsast teise, ise mõtlesin, et võib-olla olid need hoopis gaasid, aga liikus ta samal ajal igatahes. 19 + 4 tundsin ma ta esimest päris liigutust (mitme kordne liigutus vastu kõhtu), härra mitte. Ühel päeval on ta kõhu alumises osas, ikka väga all – siis on mu kõht pea olematu, lihtsalt suur puhituse tunne, vaadates. Teisel päeval veidi üleval pool – tuues välja mu nunnu beebikõhukese.

Toitumine: Toitunud olen ma 20 nädala jooksul väga erinevalt. Esimestel nädalatel sõin ma rämpsu ja kõike muud saasta, mis sisse läks – ma polnud teadlik, et beebit ootan. Mingil hetkel tekkis mul suur puuvilja armastus – kartsin, et veresuhkur on laes, aga oli täiesti normis. Sellele järgnes hooaeg, kus oli lihtsam nimetada asju, mis sees püsivad, kui neid, mis välja tulevad. Ka värske kraam tuli välja. Krõbinad piimaga olid parimad sõbrad tollel hetkel. Samal ajal hakkas pikem n-ö vegan periood (nii ma seda vähemalt kutsun, kuigi täis vegan polnud). Liha ei läinud alla mingil kujul, mõnel paremal ja meeldivamal päeval läks sink, kui sedagi. See kestis vähemalt kuu. Päris õudne. Tänaseks maitseb kõik, üksikud päevad, kui üht-või-teist asja ei taha. Aga enesetunne on väga hea. Ei taha aind ära sõnuda.

Vaevused: Seljavalud, seljavalud ja veel kord seljavalud. Erinevatest gruppidest olen nii palju lugenud, et enamik soovitavad teipimist, tahan ka ise selle ära proovida. Peale vere- ja uriiniproovi andmist selgus, et mul madal rauatase, mistõttu on minu menüüs nüüd rauatabletid. Aa ja mis teema lihastega on? Kui satun rohkem kõndima või trenni tegema, siis mul selline tunne nagu poleks never varem trenni teinud ja järgmisel päeval lihased nii valusad, et sure või maha. Muid vaevuseid mul tänase seisuga pole, sest iiveldus ja süda-on-paha on mööda läinud (loodetavasti igaveseks).

Ettevalmistused pisikese tulekuks: Meil on varutud juba suur osa riideid. Näiteks usun, et meil on piisavalt bodysid ja pükse, sipukaid samuti. Mõningad õhemad kombed on samuti, kuid paksema kombe või soojakoti pean tellima. Ehk üldplaanis on riided olemas.

Samuti alustasime pisikese toas remonti. Panime maha parketi, seinad värvisime ja tapeetisime. Kraanikausi kapp on veel pooleli, kuid ka see on tegemisel. Üldplaanis on mul paigas, milliseks lapse tuba kujuneb ja mida on vaja. Olemas on turvahäll ja vanker on leitud, vajab vaid äratoomist.

Tänaseks on nii minu kui ka härra poolsed lähedasemad sugulased informeeritud meie beebi uudisega, nii positiivset või armast vastukaja poleks osanud oodata. Ma millegi pärast kartsin hullemat. Ma isegi ei tea miks, sest beebi on ju positiivne uudis. 

Tulevikus kasutame juba lühendit J, sest meil on nimed välja mõeldud – nii poisi kui ka tüdruku puhul algab ta eesnimi J-tähega. Nimesid veel ei avalikusta.

12.augustil, kui LA uuringust on möödas juba 3 päeva. 

Sattusime ITK-s väga meeldiva arsti juurde. Algul pidime küll 20 minutit kauem ukse taga istuma, sest eelneva tulevase emmega läks väheke kauem. Ukse taga olin küll närvis, kuid tegelikult ei ole hullu, kõike juhtub.

Aga tagasi meie LA juurde. Kõik varbad, sõrmed, luud ja muud asjad olemas ning korras. Tubli ja terve põnn on kõhus kasvamas. Soo saime ka teada. Tuleb üks pikakoivaline beebipoiss. Nüüd olen selle mõttega vaikselt hakanud harjuma, et tuleb poiss! Pean ütlema, et millegi pärast nüüd beebi kummutisisu (st. riideid) vaadates pean tõdema, et meil olidki poistele rohkem sobivaid riideid, kui tüdrukule. Oma trenni lastele naersin küll, et ma ei oska poisiga midagi peale hakata, aga kui hull see olla saab?!

Tähtaeg samuti jälle muutus. Esialgul oli see 24.detsember, seejärel esimese UH ajal muutus see 20.detsembriks ja nüüd pandi paberile ametlikult kirja 23.detsember. Jõulubeebi! Ma ise küll südamest loodan, et ta tuleb varem, pigem detsembri esimeses pooles.

Liigutustega on J juba lahkemaks muutunud, põtkib hommikul ja õhtul – siis vähemalt ise tunnetan. Ühel õhtul oli juba mure, et kas ta on välja kolinud või mis teema on, et ta ei liiguta. Hommikuks oli jälle liigutusi tunda ja härra ütles, et ka öösel oli põtkinud. Aga pisike paanika ja hirm oli küll.

Asjadest veel nii palju, et käisime nädalavahetusel ka vankril järgi, seega saame ühe linnukese jälle juurde teha!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

3 kommentaari “Beebiootus: 20 nädalat

    1. Heh, tõsi! Tegin postituses paranduse ära. Aitäh, et suunasid tähelepanu. Postitust üle lugedes vaatasin ja tundus küll kummaline, aga ei tekkind koheselt ka paremat väljendit ja nii ta jäi. Rasedus pähe hakanud. 😀

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: