Enesearmastuse otsingul + KOOSTÖÖ

Ma tunnen, et olen sel korral võtnud endale suurema suutäie, kui tavaliselt, kuid see on teema, mis tänapäeval on väga aktuaalne ja vajalik kõnelemiseks – enesearmastus, depressioon ja enesega mitte rahul olemine. Nüüd mõtetes segame need ühtseks kompoti ja saamegi aimu, millest tänane (ja tulevikus päris mitmed) postitus räägib. 

Pean tunnistama, et ka minu elus on olnud hetki, kus ma pole oma minapildiga (“minapilt” ehk arusaamine iseendast. Minapilt on viis, kuidas ma iseennast näen. See on vaimne kujutluspilt ja see ei pea olema “tõene”, nii nagu ka kõik muud meie kujutluspildid. Ometi on sellel pildil tohutu jõud. Minapilt on kujutluspilt minust endast, mida ma hoian oma teadvuses.)  rahul, omaasi, kui palju see on välja paistnud. Ega alati ei paistagi.

 

Sisemine mina

Kui tihti oled leidnud end mõttelt, et ma pole piisavalt hea, teised on paremad kui mina, ma ei oska midagi, ma olen saamatu, tühine ja vähe aktsepteeritud maailmas. Ilmselt neid kõiki korraga mitte, aga mõnda neist vast ikka!? Kurb on see, kuidas tänapäeval aina nooremad tunnevad end eksinud teelt.

Mina olen tundnud ennast nõrgana koolis, kus õpitulemused olid keskmised – see ei heidutanudki mind, pigem minu nõrk inglise keele tulemus – ma ei saanud selles osas piisavalt kooli ja pere poolset toetust. Nüüd suurena, on kõik minu enda kätes. Pean saama üle oma hirmust selles osas ebaõnnestuda ning tasa ja targu edasi pusida.

Samuti on olnud hetki, kus ma pole endale inimesena meeldinud. Teinud seetõttu ka palju valesid valikuid, aga kui nüüd aus olla, siis tegelikult polnud mul siis ja pole ka praegu inimesena üldse miskit viga. Pigem on probleem olnud selles, kuidas teised minu kõrval on asju võtnud. Teised inimesed elavad sageli meie endi elusid keeruliseks.

KeiriKallas_IMG_0948_2.jpg

Välimine mina

Välimus on vist see suurem tegur, mille kallal iseennast norime ja millega pea kunagi rahul ei ole. Küll jalad on lühikesed, kere liiga pikk, juuksed valet värvi, küüned kummalised, jalanumber liiga suur, riided vanad ja koledad, kehakaalu liiga palju või vähe. Seda nimekirja võikski jääda täiendama.

Tegin instagramis ka küsitluse, millega inimesed pole oma välimuse juures rahul. Ma pean ütlema, et see ehmatas mind, kuna tavaliselt ma nii palju tagasisidet ei saa. Aga märk jälle sellest, kui palju on asju, millega inimesed ei ole enda juures rahul. Toon teieni neist mõningad, koos põhjendustega:

  • Silmad – need ei näe (ehk tuleb prille kanda); need ei sära; on liiga suured.
  • Kintsud – liiga suured (suvel hõõruvad teineteise vastu, piin).
  • Juuksed – lokkis; liiga hõredad.
  • Kõht – peale rasedust ei tõmba kuidagi saledaks tagasi.
  • Jalad – liiga paksud; liiga pikad.
  • Tagumik – sile, kui laud.

Vaid üks vastaja kirjutas, et tema on oma kehaga rahul, sest on üle saanud hetkedest, kui polnud oma kehaga rahul.

KeiriKallas_IMG_0919_2.jpg

Minul oli põhikoolis hetk, kus olin vähe suurem ning see tegi mind ebakindlaks. Siiani tolle aasta pilte vaadates tekivad külmavärinad. Samas gümnaasiumi lõpus olin ma oma kehaga rahul rohkem kui kunagi varem. Kõige värskemalt meenub mulle eelmine suvi-sügis, kui olin oma kehaga ikka väga rahul, millegi üle ei osanud kurta. Ka praegu olles 24 nädalat rase pean ma ütlema, et ma olen oma kehaga rahul. Jah, mul on jalgadele tekkinud tselluliit, aga ma ei põe selle pärast. Üritan täna ja praegu toituda enam-vähem normaalselt, eks ikka annan oma isudele järgi, kuid tean, et peale pisikese J sündi võtan ma ennast jälle käsile, ning saan ka oma jalad jälle korda.

Ühesõnaga, neid “minasid” on palju, millega tegelema peab, aga teate, mis on kõige olulisem? See sisemine mina, sest sealt tekib rahulolu iseenda suhtes, seejärel ka kõigele enda ümber – oma keha suhtes respekt, teiste inimeste armastus jms. Mulle meeldib üks tsitaat selle kohta:

When things change inside you, things change around you.

Ükskõik, kui keeruline tundub sulle tervislikult toitumine ja trenni tegemine (liikumine), see on siiski lihtne võrreldes sellega, kui palju sa pead vaeva nägema ja pingutama selleks, et oma sisemist mina muuta – oma mõtteid muuta. Kui sa tunned, et oled väike inimvare või, et sa ei ole enesega rahul – ükskõik, kas sisemise või välimisega – siis alusta oma sisemisest minast, mõlemal juhul on seal mõned puudujäägid või errorid, mis vajavad toetust ja suunamist.

Mina tunnen, et mul on kõrval inimene, kes mind toetab ja kui aus olla, siis peale praeguse suhte algust olen ennast rohkem hindama ja armastama hakanud, sest ta võtab mind sellisena nagu olen ja minu tselluliidist jalad ei häiri ka teda. Jee!

Kui keegi kritiseerib sind sinu välimuse pärast, siis tea, et ta ei ole lihtsalt enesega piisavalt rahul ja elab oma negatiivsust sinu peal välja. Eira teda. Kui sa ei oska ja võtad ikkagi hinge, siis õpi teisi eirama, kes sulle midagi juurde ei anna. Õpi oma elust välja kirjutama inimesi, kes mõjuvad sulle halvasti, negatiivselt ja energiat söövalt.

KeiriKallas_IMG_1047_2.jpg

Kui sa oled oma sisemise minaga sõbraks saanud, siis võid järgmise plaanina võtta käsile oma keha, kuid pea meeles:

Teach your mind to respect your body.

Ja trenni tegemine-toitumine ehk tervislik eluviis ei tähenda vaid musklite kasvatamist ja kaalukaotust. Kui sa oled oma kehaga rahul, siis toitu ikka tervislikult ja värviliselt, liigu – iga päev! See annab sulle energiat, uut hingamist ja muudab sul olemise värskemaks!

Today I will love myself enought to exercise.

Tean, et esimese sammu tegemine enese avastamise juures on raske. See on ju mingil määral siiski muudatus. Muudatus sinu elurütmis, millega oled tänaseks nii harjunud, see on muutunud koduseks. Aga ei! Proovi leida endas see TAHTMINE ja energia, midagi uut proovida.

Tänase teemaga algab ka minu mitme osaline postituste n-ö sari, kus toon teieni erinevaid viise, kuidas oma sisemist ja välist mina tundma õppida, muuta ja keskenduda enesele. Enesearmastuse leidmine, it is!

I think you should keep going just to see what happens.

KENA.ee.png

Selleks, et sa ennast ei unusta, siis kallis naine ja mees, ma jagan sinuga sooduskoodi, mida jagas minuga pesupood internetist kena.ee Kõik, kes tunnevad, et ta on väärt värskendust oma elus – olgu selleks kasvõi kena pesukomplekt, siis saate sooduskoodiga “kärt” (sisesta see kupongi lahtrisse) soodustust 12 protsenti! Hinnad on seal muidugi niisamagi odavad, pesu korralik ja mugav (omast kogemusest räägin!). Valikust leiab: imetamisrinnahoidjaid, lastepesu, meesteboksereid, ööpesu, komplekte, püksikuid, rinnahoidjaid, rannariideid, spordiriideid ja palju muud. Usun, et igaühele midagi! 

 

 

 

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

One thought on “Enesearmastuse otsingul + KOOSTÖÖ

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: