Enesearmastus 30 päevaga

Kui sa veel mäletad minu postitust Enesearmastuse otsingul + KOOSTÖÖ siis seal ütlesin välja, et hakkan nüüdsest veidi rohkem postitusi tegema sellest, kuidas ennast – nii sisemist kui ka välimist mina – armastada. Rasedusega olen hakanud ennast teise külje pealt tundma õppima ning pean ütlema, et igapäev avastan enda juures midagi uut ja põnevat. Olen arenemas. Või noh, me kõik ju igapäevaselt, küsimus on lihtsalt selles, kui palju keegi seda enda juures tunnetada oskab ja soovib.

Panin enese jaoks kirja 30 tegevust, mille abil ennast rohkem avastada, avada ja tundma õppida. Ehk projekt “Enesearmastus 30 päevaga”. Olgu kohe öeldud, et selle 30 päevaga ei saa sa enda kohta kõike teada, sa ei pruugi saavutada sisemist rahu ja sinu arenemine toimub ka edaspidi iga päev, kuu ja aasta. Oleme pidevas arengus ja liikumises. Aga ma leian, et antud “projektikene” on hea alustala mulle endale. Kui sa tunned, et ka sinu jaoks võiks see kuuluda sinu “mina” leidmise juurde, siis on ka sulle see vabalt kasutamiseks.

Antud projekti eesmärk ei ole stressi ja pingete tekitamine, pigem rahu ja sisemise vaatlusega alustamine. Pildi kujul saate aimu, mis seal olemas on, lisaks on antud projekt ka printimiseks ja kasutamiseks failina leitav siit: Enesearmastus (klikka ja avaneb!)

Untitled
Kohutav udukogu, mistõttu soovitangi täpsemalt uurida üleval olevalt lingilt-faililt.

Kuidas antud enesearmastuse lehte siis kasutada? Kuna ma ütlesin, et see ei tohiks stressi ja pingeid tekitada, siis kasutamiseks on palju erinevaid viise. Toon välja neist kaks, kuid võid ka ise loovalt läheneda, vali omale sobiv vastavalt sinu eesmärkidele, iseloomule ja tahtele.

  • Lahendad järjest. Alustad sa täna või homme, see ei oma hetkel rolli, vastavalt oma enesetundele. Alustad 1.päevast – mediteeri! Sel päeval on sinu ülesandeks mediteerida. Kui sa pole seda varem teinud, siis suhtu sellesse avatud meelega ja lihtsalt proovi! Võib-olla on see midagi just sinu jaoks, aga sa polnud tänaseni sellest teadlik. Järgmisel päeval vali 2.päev – kuula oma lemmikmuusikat. Ja nii iga päev valid järgmise päeva järjest. Kui mõni päev jääb vahele, ei ole hullu! Tee omas tempos.
  • Valid omale iga päev meeldivaima tegevuse. Näiteks esimesel päeval võtad 1.päeva mediteerimise, teisel päeval aga tabelist hoopis 25.päeva, kus saad vaadata oma lemmiksarja. Põhiline, et lõpuks saavad kõik tegevused tehtud.

Oluline on muidugi ka see, et enne kui sa alustad, vaata korra enda sisse. Teadvusta endile, millised on sinu eesmärgid antud projektiga. 30 päeva möödudes või siis, kui saad kõik lahtrid täidetud (n-ö läbikriipsutatud) tuleks taaskord endi sisse vaadata ja mõelda, kas miskit on muutunud sinu mõttemaailmas ning kuidas tunned end selle möödudes.

Lisaks, iga tegevus antud tabelis on mõeldud selleks, et sa teadvustaksid antud tegevust enese jaoks, lisaks tasuks mõelda, mis on selle tegevuse eesmärk sinu enese jaoks. Ei pea olema midagi teaduslikku ja keerulist, piisab lühikestest ja tabavatest. Nt: mediteerimine – enese rahustamine, enese sisse vaatamine. Jalutuskäik – sportlik eluviis, enese liigutamine.

Antud tegevused ei pea olema suure kella külge pandud, pigem pisikesed tegevused, mis täiustavad sinu päeva. Osa sinust. Osa sinu päevast. Osa sinu tegevustest. Ka mina ei kavatse siin iga päeva kohta kokkuvõtet teha, sest need on ju minu enese jaoks, mitte teiste. Küll aga plaanin ma aeg-ajalt teile märku endist anda. 🙂

Kui kavatsed tegevustest osa võtta, siis ole kallis ja anna mulle ka teada, oleks põnev teada ja üksteisele n-ö kaasaelada.

 

Päikest!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: