Nädalavahetuse soovitused / vol 1

Üldiselt olen ma arvamusel, et inimesed on erinevad, aga samas pean ma tunnistama, et me kõik oleme mingil määral ka sarnased. Näiteks huvitavad meid asjad ja tegevused, mis meid kõnetavad. Asjad, mis pole meile meelepärased – need lihtsalt ei kutsu end avastama.

Usun, et sama lugu on ka postituste kirjutamise ja lugemisega. Eks ma kirjutan ikka teemadel, mis mind ennast huvitavad ja on minu elus aktuaalsed. Sama lugu on postituste lugemisega. Me võime kõiksugu postituste linke avada ja neid “lugeda” aga sageli me hoopis silmame neid või loeme n-ö üle rea. Seda ei saa pahaks panna, sest huvid ongi erinevad.

Samaaegselt on interneti avarustes palju erinevaid soovitusi, nippe, arvustusi, postitusi, artikleid, podcaste jms, mis kõnetavad meid paljusid. Siit ka minu uus postituste idee. Nimelt vaatan ma nii või naa nädalas mitmeid TED talks’e, kuulan-vaatan saateid ja loen postitusi-artikleid. Kõik, mis on mind kõnetanud salvestan ka oma arvuti järjehoidjaribale.

Nädala lõpuks, reedeteks, postitan need sama postituse sarjana teile – mine tea, ehk inspireerib ka sind! Ma pead ei anna, et kõik on hullult silmaringi avardavad, mõni ka aju väljalülitamiseks hea – seega postituste sisu on kuidas kunagi. Juurde ei hakka ma lisama pikka juttu, küll aga mõningad märksõnad-laused, et teaksid enne avamist, kas sulle võiks see huvi pakkuda või ei. 


Alustame selle nädala soovitustega.

Lugemist:

dog-readingViimasel ajal on meie peres suure kella küljes teema “raha” ja “sissetulek” – loogiline ka, ma nüüd kodune ja sissetulek on viimase paari kuu jooksul olnud ka väiksem, kui varem. Lisaks oleme otsustanud (või siis õigem oleks öelda – sunnitud) hakata mõtlema uue auto ostmise peale. Nii kurb või rõõmus, kui see ka poleks. Saatuse kiuste sattusin ma aga tootsisaun.home.blog blogi postituse peale, mis räägib raha säästmisest ja üleliigse loobumisest. Mina lugesin korraga kõik postitused läbi, sest mind kõnetas ja on huvitav. Üritan mingil määral ka ise proovida. Panen postitused linkidena eraldi siia üles õiges järjekorras:

 

Kuulamist:

Listening-dog.jpgTeine nädala soovitus on Tissident podcast (pikkus ~ 60min): Naistevaheline kadedus: miks naised ussitavad ja teineteist igal sammul saboteerivad?

Soovitan neile, kellele meeldib naiste värvikas ja aus arutelu ilma valehäbita naiste ussitamise ja teineteise saboteerimise teemal. Tissident podcast on sõbrannade omavaheline jutuajamine, kusjuures avab ausalt maailma, milles naistejutud saavad hoopis uue tähenduse.

 

Vaatamist:

binoculars-dog-searching-looking-observing-32850881Mulle on alati meeldinud huumor ja aeg-ajalt on ka ajuvaba huumor hea. Aju välja lülitamine ja lihtsalt olemine. Seega kolmas soovitus on Katerina Vrana Ted x Talks stereotüüpidest, mida samastab oma perekonnaga ja paneb südamest naerma. Video pikkus 15min 40 sek. Stereotypes — funny because they are true | Katerina Vrana | TEDxThessaloniki

 

Siit ka üleskutse – jagage minuga erinevaid teemasid, artikleid, postitusi, podcaste, mis on sind kõnetanud! Anna mulle kommentaaridesse märku!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

One thought on “Nädalavahetuse soovitused / vol 1

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: