7 nippi jõulukinkide soetamiseks

Postitades instagrami oma viimast pilti lubasin, et see jääb viimaseks sügise pildiks mu instagrami feedis sel hooajal. Usun, et nii see ka jääb, sest mu jõulud-tulge-juba-kiiremini tunne süveneb iga minutiga. Postituse saateks kuulan Michael Buble jõululaulude listi ja otsin interneti avarustest erinevaid jõulukaunistusi, mida mul läheb hirmsasti vaja (omaasi, kas tegelikult läheb, aga ma TAHAN).

Samuti andsin härrale märku, et ta võiks ka vaikselt vabal hetkel mõtlema hakata, mida tänavu aasta perele plaanib kinkida, sest minu kinnisideeks on novembris jõulukingid ära osta. Põhjuseid, häid, mitu: a) detsembris on pisike sündimas ja siis pole aega kingitustega tegeleda (lisaks pole ma huvitatud viimased nädalad enne tähtaega kaubanduskeskustes oma kõhuga veerema), b) jõulud on minu kinnisideeks, c) vähem stressi enne jõule.

Tänases postituses annangi teile mõningaid mõtteid ja nippe, mida sel aastal võiks silmas pidada kinke ostes, valides ja pakkides. Loodan, et saate mõne hea mõtte!

Sissetulek ja selle kulutamine eesmärgipäraselt.

Alustame number 1 asjast, mis mõjutab kinkide tegemist väga palju – sissetulek. Olenemata sellest, kas sinu sissetulek on väike, keskmine või üle keskmise. Iga sissetulekuga on võimalik teha südamlikke ja lähedasi liigutavaid kingitusi. Seega esimese sammuna tuleks paika panna, mis summa oled nõus KOKKU kingituste peale kulutama. Sellel järgnevalt võid selle jaotada mõttes inimeste vahel, kellele teed kingituse või siis kindla summaliselt, kelle kink palju võiks väärt olla.

Kingituste nimekiri viib sihile!

Nähku see nimekiri välja milline tahes, aga pane kirja, kellele ja mida kinkida. Mida täpsemalt suudad nimekirja koostada, seda lihtsam on antud kinki soetada ja eelarves püsida. Samuti saad varem välja arvestada nimekirja järgi, kui palju kellegi kingitus maksma võiks minna.

Tunne kingi saajat või pea päevikut terve aasta!

Okei, päris “jõulukingitused” nimelist päevikut eraldi pidama ei peaks, aga teate ju ikka olukorda, kus lambisel ajal aastas (nt jaanipäeval) räägib sõbranna sulle, kui head parfüümi ta nägi poes aga ei raatsinud omale osta, aga vot just see lõhn paneks ta südame kiiremini lööma ja silmad särama. Kas sul enne jõule tuleks see meelde? Võib-olla isegi tuleks, aga minu puhul ilmselt mitte. Seega hea oleks aasta jooksul endale kuskile ülesmärkida tähelepanekud, mida lähedased on ihanud, kasvõi märkmiku tagakaanele.

9a5ed196725bfae8efd641383e418777.jpg

Kingitus olgu läbimõeldud!

Jätk eelmisele punktile. Enne kingituse soetamist ja listi lisamist mõtle hoolega see läbi. Kas seda kinki läheb vaja? Pigem elamus või ese? Ega see ei jää kapile tolmu koguma? Mis põhjusel ma kingin just selle kingituse? On see kingituse saajale omane? Samuti tasub mõelda, et “vähem on rohkem” – ära kingi igasugust tilu-lilu ja ütle kõigele sellele EI! Siit ka järeldus – olgu kingitused läbimõeldud ja saajast lähtuvad!

Ise tehtud, hästi tehtud!

Ma kardan, et sel aastal ma ise selleni väga ei jõua, aga mulle meeldiks mõte, et igas kingis mingi osa oleks ise tehtud (küpsetatud, meisterdatud, valmistatud…). November on veidi crazy ülikooli raames, kuid üritan oma energiavarud koondada multifunktsionaalselt nii, et jõuaks kõike, sest mul on paar head ideed, mida kingipakki meisterdada.

Ise tehtud kingitustest, lisaks sellele, et mulle meeldib mõte sellest, et ma teistele neid teen meeldib mulle ka teiste tehtud asju kingiks saada. Näiteks ei ütleks ma ära kõrvitsapurgist või käsitööküünlast. Esimest seetõttu, et mu peres keegi teine ei söö kõrvitsat, aga ma jumaldan ja kodus meil näiteks kõrvitsat pea kunagi pole (seda ise tehtud kõrvitsat, mitte poe oma) ning küünaldega on see lugu, et ma jumaldan neid ja tänaseks panin põlema juba kolmanda sel hooajal ostetud suure küünla.

Shoppa varakult!

Novembris on palju erinevaid pakkumisi ja kampaaniaid poodides. Esimesed, mis meenuvad kohe on must reede, ostuöö, kabuum, Rahva Raamatu ralli jne. Sageli on siis paljud tooted odavamad või hea diiliga. Juhul, kui sulle meeldib poodides kohal käia, siis see on hea koht, kus raha säästa. Ainult, et siis võib rahvast olla rohkem ja närve kulub ka veidi rohkem.

Samas kui sa oma mandariinilõhnalisest kodust ei taha välja minna, siis saab tänapäeval enamus asjad e-poodidest koju või lähimasse postautomaati tellida. Ka seal on sageli häid ja väga häid pakkumisi. Enamasti e-poe hinnad odavamad kui poes kohal olles. Mitmed poodides olevad kampaaniad toimivad ka e-poes, nt must reede ja Rahva Raamatu ralli.

Taaskasutus!

Kingituste meisterdamisel võiks kasutada võimalikult palju taaskasutust võimaldavaid vahendeid. Lisaks, mida ma KINDLASTI rakendan – kingituste pakkimisel olemasoleva vahendite ära kasutamine.

Kodus vedeleb kindlasti vanemaid kingipakkepabereid – ei pea kohe poodi lippama uusi ostma. Lisaks mõtle, kui ägedalt võiks pakkida kingitused kanga või ajalehe sisse, kasuta vaid veidi rohkem fantaasiat! Mõned inspireerivad pildid:

Jään ootama ka teie poolseid ideid, kuidas jõulukinke kiiremini, kergemini ja läbimõelduna valmistada ja soetada.

Kaunist jõulumeeleolu ootust ja läbimõeldud kingitusi selleks hooajaks! 

 

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: