J tuba sai lõpuks valmis!

Istun Bossega koos J toa imetamisnurgas ja saan kergendusega välja hingata ning öelda, et nüüd on see valmis! Enam ei saa toa kirjeldamisel kasutada mõisteid “aga” ja “varsti”. Valetan! Viimast korda, ausalt! Oma toast on hetkese seisuga puudu veel pisike J, kes varsti peaks ka meiega ühinema! Kõik muu on olemas ja korras, ausalt!

img1574681175167.jpg

Paljud tuttavad on tundnud huvi, milline see toakene siis lõpuks sai, miks just kaelkirjakud, kust midagi pärineb jnejne. Mõtlesingi siis piltide näol toa loo kirja panna. Alustame sellest, et ninni ja nänni on ilmselgelt rohkem, kui üks pisike poisihing siin elus vajab (nt see matrjoška – mida poiss sellega peale hakkab? Samas ma fännan neid täiega ning pisike killuke minu vene päritolust ehk…) , aga kui su emaks olen mina, siis tuleb sul sellega leppida, et igast nänni on rohkem ja veel.

Alumisel pildil on näha toa peastaap ehk magamisosa, mähkude vahetamise keskus ning kõik ellu jäämiseks oluline (loe: mähkmed, salvrätid, niisked salvrätikud, vatipadjad, kreemid, õlid jms).

Kaelkirjakute idee toas sündis sellest, et ma fännan neid lihtsalt liiga palju. Juba ma mõjutan oma vaadetega oma last… Aasta ema! Igatahes värvide valikutel olen üritanud võimalikult palju kaelkirjaku toone kasutada – kollane, pruunid toonid, hele… Kastid on pruuni, valge ja beežides toonides, savinõud, pildiraamid helepruunid, võrevoodi kaelkirjaku pildiga, pildid seinal jms.

Seinal olevad kalekirjakud ja J tähe maalis minu tennise trennis käiv Kirke, kes käib alles 9. klassis. Ja ma olen mine-pekki-kui-õnnelik-ja-rahul nendega! Paremat pilti näeb mu instagramist, kui veidi pilte lapata!

img1574682196035img1574682002122

Võrevoodi küljes ripub kalekirjakuga taskud, millest algas toa kaelkirjaku saaga peale. Pärineb H&M’i poest. Saab sisse panna siis kõike vajaminevat. Hetkel on see üpris tühi, kuid usun, et sinna tekib asju juurde juba tulevikus – kõike vajaminevat ei oska ju ennetada ja ära osta, hoiustamise kohti läheb ikka tarvis! Rippuv öökullike on tegelikult kardinahoidja (hehe) ja mul pole talle lihtsalt kodus kohta, hetkel tšillib seal kaelkirjakuga koos.

Peastaap: riiulid on taaskasutus meie Saue korterist, mis kolides kaasa võtsime. Riiulilt leiab siis (ülevalt alla liikudes) kella, UH pildid, kreemid, kammi, küünetangid jms. Alumise riiuli kastid pärinevad mu klassist (taaskasutus taaskord!), mille kaasa haarasin, kui koduseks jäin. Sealt leiab salvrätikuid, rinnapadjasid, niisked salvrätikud, vitamiinid, ravimid, vatipadjad, kõrvatikud, mähkmed (2 erinevat suurust).

Kraanikausi kõrval korvis on siis samuti vajalik – lutipudelite ja luttide puhastusvahend, tööpindade puhastusvahend, lapid ja nuustikud, seep jms. Mähkimisalus on hälli peal ja seda on hea lihtne sealt eemaldada lihtsalt ära tõstes – see oli minu nõue, et peab olema alus, mida saab eemaldada ja kõrvale tõsta, kui mul seda hetkel vaja ei lähe.

img1574681927518

Pesukorv – samuti soovisin saada kutile eraldi pesukorvi, kuna ma for real ei viitsi iga kord pesu pestes hakata sorteerima meie ja tema riideid eraldi (peseme eraldi pesuvahenditega). Heledast puidust korvikene pärineb Läti IKEA’st, kust J vanaema (minu emps) selle kaasa haaras.

Riided on meil kummutisse pandud, mis pärineb samuti varasemast ajast, kuid kuna näeb tutikas ja väga esinduslik välja, siis see saigi ühte toa nurka sobitatud. Selle peal kastis on J mänguasjad, mis on ta on (juba!) saanud või ma pole suutnud kiusatustele järele anda müügiportaalides. Ahjaa, meie rahapõrsas ilutseb ka seal, sest see sobis oma välimuselt lapsetuppa rohkem, kui meie magamistuppa.

img1574682257416

Ja lõpetuseks minu A ja O nurk, ehk imetamisnurk, millega pidin ma kõige rohkem ootama (heheeee). Eelmisel nädalal ostsime lõpuks ära tugitooli ja pisikese kummuti. Kummutis hoian asju, mida võib imetamisel tarvis minna (hetke seisuga: marlilapid, salvrätikud, niisked salvrätikud). Sinna soetame vajadusel rinnapumba jms asjad veel. Samuti hoiustame erinevaid asju alumises sahtlis, mis igapäevaselt kasutust ei leia. Kummuti peal on pildiraami sees “beebi jälgija”, millest ehk on tulevikus mul rohkem abi. Kirjutan sellest peagi täpsemalt. Bosse kiidab igatahes nurga heaks, käib aeg-ajalt seal üksi pikutamas ja uudistamas.

Toas tegime nii palju remonti, et panime uue parketi ning tapeedi, kohendasime veidi värvi seal kus vaja. Kraanikausi kapi tegi härra ise, võrevoodi soetasime kasutatuna, riiulid varasemast, kummut varasemast, paljud sisustus elemendid samuti varasemast…. Kõige kallimaks läks tugitool. Kogu toa maksumust ei oska ma öelda.

Igatahes tuba sai minu arvates pisike ja armas, eks me jõuame seda kohandada ning käepäraseks muuta vastavalt vajadusele, kui pisike prints on meiega liitunud.

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: