Q & A

Lugejatel ja jälgijatel on tekkinud mitmeid küsimusi, mistõttu otsustasin nad kõik kokku koondada Q&A postitus(t)eks. Sisimas lootsin, et tulevad ka muud küsimused peale emadust, rasedust ja pereelu puudutavate, aga pean leppima olukorraga, et selline see minu elu mõndaaega nüüd on.

Kui kaua kavatsed J-ga kodune olla? Millised on edaspidised plaanid?

J on lisatud kohaliku lasteaia nimekirja, kuhu peaks ta saama 2021.aasta augustis, mil ta saab aasta ja 8 kuu vanuseks. Nii kaua kavatsengi temaga kodune olla. Kui pisike hakkab lasteaias käima – algul harjutamas – siis võiksin käia ideaalis poolekohaga tööl ja näiteks 2022.aastast juba täiskohaga. See on minu kujutuspilt kõigest, aga tegelikult ma ju ei tea, milliseks elu kujuneb, kuidas J harjub lasteaiaga ning millised on minu võimalused tööl. Küll aga soovin ma õpetajana tööle naasta!

Kas sina ja su elukaaslane soovite veel lapsi?

Minu üks esmaseid mõtteid, peale J minu seest välja vupsamise, oli, et polnudki asi nii hull ja kui aus olla siis mulle meeldis rase olla.

Kui keegi lubaks mulle, et…

  • järgnev rasedus on sama kerge või veel kergem, kui esimene,
  • sünnitus sama kiire ja võib-olla veidi valutum,
  • sünniks tüdruk

… siis vabalt!

Tegelikult ei ole asi nii hull. Küll aga ei mõtle ma uue lapse peale veel kindlasti mitte, sest tahaks selle esimesega hakkama saada ja elu sujuma – härra töö alaseid plaane kuulates ei ole mingit perelisa vähemalt paar aastat. Kui stabiilsus ja kindlustunne on elus jälle tasakaalustatud, siis tuleb kindlasti teine laps taaskord jutuks kodus. Küll aga olen ma kindel ühes, 2 on maksimum!

83277078_473473573342171_3332721860931485696_n

Kuidas oled kohanenud oma uue elukorraldusega?

Ma julgen öelda, et olen harjunud. Ühel päeval käisin ülikoolis eksamit tegemas ja mu emps vaatas J-d, seega ma ei pidanud pisikesega suurt palju tegelema sel päeval. Mul oli kohe jube kummaline olla, ei osanud ei istuda ega astuda ning õhtuks olin palju väsinum, kui muidu. Kummaline.

Eks need puuksuvalud (loe: gaasid) ole jõledad ning hetked, kui pisike nutab, aga aru ei saa, mis teda vaevab. Üldpildis pean ikkagi ütlema, et  mulle meeldib olla ema ning kõik sellega kaasnev. Olen avastanud endas tõelise multitaskeri oskuse – samal ajal last kussutada, toita ja omale teed valmistada on täiesti igapäevane ja l-e-b-o!

Vahva on olla kellegi pisikese emme, eriti kui see pisike on su enda oma!

Milliseid muudatusi on läbi teinud su keha raseduse ja sünnitusega?

Sentimeetrite osas jään ma vastuse võlgu, sest ma ei mõõtnud kordagi oma kõhu ümbermõõtu raseduse ajal (pole ka enne ja pärast seda teinud). Küll aga võin rääkida riiete suurustest. Enne rasedust kandsin ma S/M suurust. Raseduse lõpuks püksid M ja pluusid, kleidid ning muud üleriided L suurus. Paisusin kõvasti, kõht oli kilomeeter enne mind kohal.

Tänaseks olen ma veel plussis veel 3 kg võrra, mis on peale sünnitust veel kehal kaasas tsillimas. Lisasentimeetrid on veel siin ja seal, enamasti jäävad silma tagumiku ja kõhu piirkonnas. Kõht on ka pehme (hea J-d hüpitada selle peal). Riiete suurus sujuv M üle keha.

Sünnitusest olen täielikult paranenud, tundub, et kõik õmblused on ka ok. Venitusarmid tekkisid külgedele – täpi kujukesed ja 2 üksikut paari sentimeetri pikkust triipu. Rohkem on venitusarme rindadel, enamus neist tekkinud peale sünnitust. Muutus, mida olen veel täheldanud – mu nahk on kohutavalt kuivaks muutunud.

Milline on lapse nime saamise lugu?

Pean tunnistama, et nime valik oli üks lihtsamaid asju. Mina teadsin, et kui tuleb tüdruk, siis saab nimeks Jete. Muud varianti polnud. Tundus, et härrale sobis. Lubasin poisi nime temal valida. Ühel päeval teatas ta, et kuidas sobiks Jesper. Sobis. Nii saigi poisu oma nime!


Järgmised küsimused juba uues postituses!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

One thought on “Q & A

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: