1 kuu vanuse beebiga mängimine

Postituse päisepilt, muidugi ei käi üldse postituse sisuga kokku, aga oletagem, et see on tehtud peale suurt mängutralli. Hehe. Tegelikult ise olin tõbine ja väikemees magas oma järjekordset iluund.


Enne, kui hakkan rääkima poisu mängimise rituaalidest tuleb tõdeda, et 1 kuu vanune laps magab veel suure osa oma päevast mõnusasti maha. Sellest hoolimata ei puudu meie päevast erinevad arendavad tegevused. Nimetame neid mängimiseks. 

Iga päevaga on J aina enam üleval ja tegusam, mistõttu ka mänguaeg suureneb. Mäletan selgelt, et enne lapse sündi tundus minu jaoks uskumatu mõte, et nii väikse lapsega saab üldse midagi mängida… Ja siin ma olen, päevast päeva mängime ja arendame pisikese J oskusi.

Meie pisikese lemmikuteks tegevusteks on jutustamine, vaatlemine ja kuulamine. Kinnitasin ahju külge jõulutuledest südame, mida ta mähkimise ajal saab jälgida. Lisaks vaatleb ta erinevaid mustreid ja objekte endi ümber. Jutustab (loe: läliseb) erinevaid asju vaadeldes. Ta suudab korraga juba ligi 20-30 minutit pikutada ja endi ümber olevaid asju jälgida. Kuulamise alla lähevad erinevad helid, häälitsused, laulud ja suurte inimeste jutustamised. Iga päev räägin talle maad ja ilmad kokku, poiss silmitseb mind suurte silmadega ja paneb kõik tarkusterad omale kõrva taha (või teeb lihtsalt tarka nägu). Samuti meeldib talle hullupööra see, kui talle laulda. Keegi ilusaid lastelaule teab? 

Lisaks nendele lihtsatele asjadele on poisu erinevaid asju hakanud katsuma ja vähesel määral haarama (refleksist). Lasen tal katsuda erinevaid materjale ja temperatuuriga asju. Lisaks minu nägu kompida. Tema lemmiktegevuseks on minu juuste sikutamine (JUBA!).

Kehaliselt oleme samuti aktiivsed. Võimele, masseerima ja kõhutame. Poisule ei meeldi suurt ühe kohapeal olla – v.a kui ta midagi ise hakkab silmama, mistõttu oleme päeval koguaeg tegevuses.

Jõuludeks sai J tegelusmati, kus ta suurt ei taha veel püsida, aga vähesel määral ikka! Lisaks ostsin ma talle lamamistooli, mis kiigub ja tekitab erinevaid helisid. Esmamulje järel võin öelda, et talle meeldib see! Loodan, et ära ei sõnu.

Olen ammu (juba enne sünnitamist) tahtnud talle soetada must-valged kaardid, mis peaksid ta nägemist parendama, fokuseerima ning ka silma tööd parandama. Ma pole Eestis neid kuskilt leidnud. Rahvaraamatu veebipoest leidsin inglise keelse raamatu, aga see jõuab meieni umbes 2 nädala pärast alles. Seetõttu printisin ise talle mõned must-valged kaardid/pildid välja, kleepisin paksema aluse peale ja hakkame alustuseks neid kasutama.

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: