Kui mees armastab naist ja vastupidi ka!

Antud postitus on kirjutatud kodus dekreedis olles, oodates õiget aega. Tundub, et õige aeg on nüüd käes, sest olin postituse totaalselt unustanud…


Triikides ühel päeval pisikese J pestud marlilappe (ila, piima jms pühkimise lapid) jäin ma mõtlema, et küll ma olen alles tegija naine. For real. Kohe seletan vähe pikemalt oma mõtte tagamaad.

Kui sa mind natukenegi inimesena tunned ja tead, siis mu elus on kaks asja, mida ma ei salli – kohvi (täpsemalt selle hais ehk lõhn) ja triikimine (triigitud kanga lõhn). Kategooriliselt olen ma kohvi keetmise vastu – ise ei joo, seega teistele ka ei tee! Nii hea inimene olengi, vot sulle! Triikimise asemel eelistan riiete aurutamist – no aga ürita sa mingit kangast aurutada, mida ei anna riidepuule sättida fikseerituna. Teema kaldus nüüd väga kõrvale…

Ühesõnaga triikisin ma neid marlilappe ja mõtlesin, et olen tegija inimene. Armastan pisikest J nii väga, et olen tema nimel nõus (juba enne ta sündi!) mingeid ila pühkimise lappe triikima! Varem ka voodipesu… Siis meenus mulle, et tegin esimest korda elus ka kohvi (kui pätikohvi mitte arvesse võtta) kellelegi teisele (mitte, et ma endale oleks üldse seda kunagi teinud)! Nimelt härra oma sünnipäeva hommikul sai minu keedetud kohvi! Ok, masin keetis, aga ma nagu panin masina valmis ja kohvi tassi jms…

257440aa802bc16b95a45de5227f57d2

Millised suursugused eneseületused teiste inimhingede pärast! Tegelikult ongi, arvestades seda, kui enesekeskne suudan ma aeg-ajalt olla, piinlik lausa. Ja mõlemad suured eneseületused on toimunud meeste pärast – üks pisikese kõhu mehikese nimel ja teine vähe suurema, elukaaslase, nimel!

Ma tõesti armastan neid! Kui muu seda ei kinnita, siis ehk pestud marlilapid ja keedetud kohvi ikka! Hehe. Ma loodan, et nad oskavad seda vähemalt sedasi hinnata! Sest minu jaoks on see küll suur asi – nagu ütlesin, eneseületus!

Samal ajal oleks tore, kui mees armastaks naist ka! Onju! Tema poolsed eneseületused oleksid ka imelised aeg-ajalt. Ei, ma ei ütle, et mees peab iga päev higimull otsa ees võimlema selle nimel, et naine saaks end printsessina tunda… Aga mõnikord ju võiks! Mulle naisena (pole just väga nõudlik) meeldiks näiteks vähemalt kord nädalas tunda ennast erilisena.

Tegin mingi aeg instagrami storys küsitluse, kus küsisin naiste ja jutualdis meeste käest, mis nende arvates naistele meeldib ehk mis tekitab naistes selle erilise ja väärtustatud tunde. Sain pääääris palju erinevaid arvamusi, üritan need kuidagi koondada siia kokku!


88d1cabfaf1c35ae28cadf8af8d1e275

Seega, minu ja meie, 11 punkti naise õnnelikuks tegemiseks! Ehk on mõnele meeshingele abiks…

 • Naisele meeldib, kui saab enese välimuse eest hoolitseda või tema välimuse eest hoolitsetakse! Olgu selleks näohooldus, massaaž, pediküür, trenn vms. Eriti hinnatakse seda, kui mees omal algatusel teeb naisele massaaži!
 • Naisele meeldib, kui ta saab ennast arendada. Siia lisan kohe ka veel ühe teise mõtte – naisele meeldib ta ise ehk ta korras enesehinnang ja eneseteostuse võimalus. Olgu selleks lühikene koolitus, hea raamat vms. Pane fantaasia tööle!
 • Naisele meeldib, kui saab kaaslasega koos aega veeta. Piisab ka üksteise kaisus TV ees vedelemisest, aga sellisel juhul eeldab see seda, et mõlemad on mõtetega antud tegevuse juures, mitte ei tegele veel samal ajal muude tegevustega (telefonis olemise, raamatu lugemise vms).
 • Naisele meeldib, kui saab mida tahab! Kõlab jõhkralt, aga kui naisel on mõni pisikene soov, mida on lihtne teostada, siis miks ei võiks seda talle võimaldada?
 • Naisele meeldib, kui teda meeles peetakse! Ei, ma ei pea sellega silmas seda, et naine vajab iga päev või nädal uut lillekimpu, aga kui lähed enne koju minekut poodi – haara kaasa pakk ta lemmikkomme, purk coca colat või kõrvitsat… Olenevalt sellele, mis su naist tavaliselt isutab. Pisikestes lihtsates asjades peitub ilu!
 • Naisele meeldib, kui teda puudutad! Pea paitus, musi otsaesisele, pöidlaga käeselja paitamine, spontaanne kallistus…

b187acf84bc0869f5453c65e37cf3b70

 • Naisele meeldib, kui teda ka päeval meeles peetakse! Tööl on meil kõigil kiire, aga võta minut ja uuri päeval (nt lõuna ajal), kuidas tal läheb.
 • Naisele meeldib tähelepanu! Ei, mitte selline suur ülemäärane tähelepanu. Aga jällegi sellised pisikesed asjad. Näiteks armastuse avaldus – “Ma armastan sind!”- teiste inimeste juures olekul (nii võõraste kui ka lähedastega koos olles).
 • Naisele meeldivad kingitused! Inside joke kingid ehk siis pisikesed kingid, mis teistele tunduvad kummalised, aga teie kahega on need mõne sündmuse või situatsiooniga seotud, ainult teie kaks mõistate selle kingi tegelikku tähendust.
 • Naisele meeldib saada lilli! Ei ole tarvis suurt lillekimpu, piisab ka ühest õiest! Ja selleks ei ole tarvis põhjust. Põhjuseta kingitud lilleke on palju suurema ja erilisema tähendusega, kui sünnipäevaks, naistepäevaks vms tähtpäevaks kingitud õis.
 • Naisele meeldib tunda ennast turvaliselt! Mitte kellelegi ei meeldi tunda end ohustatuna, seega taga mehena see, et naine mõistaks, et ühtki konkurenti (ehk teist naist) pole läheduses ümber sinu nuuskimas.

Kindlasti on neid punkte veel ja veel, aga panin kirja esmased, mis mulle ja lugejatele endile on meenunud! Loodan, et on kasu! Postituse lõpetaksin ühe lemmik väljendiga: happy wife, happy life!


Sel korral sai postitus kirja just sellise nurga alt lähenedes ehk soovitustega meestele aga kindlasti ei ole suhe ühepoolne, vaid ka naine peab nägema vaeva ja mees vajab tunnustust, armastust, üllatusi ja mõistmist!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

6 kommentaari “Kui mees armastab naist ja vastupidi ka!

 1. Väga õige ning samamoodi tuleb ka meest meeles pidada! Meil on näiteks kombeks üksteisele aeg-ajalt väikeseid kingitusi teha. Lillede asemel eelistan mina seda, et mees viib välja sööma ja kulutab selle raha pigem hea eine või elamuse peale. Samas teen ise ka välja kui endal hetkel rohkem raha on. Lisaks ka kindlasti läheduse punkt, et koos filme vaadates peab olema kaisus jne. Oluline on ka see, et kui üks pool tunneb, et tähelepanu on vähe, siis sellest kohe räägiks.

  Meeldib

  1. Ma ise olengi pigem naine, kes oma meest/elukaaslast/abikaasat meelespeab igapäevaselt: tänu avaldamine, suhtlemine, armastuse avaldamine, kiitmine… Lapse kõrvalt on veidi keeruline viimasel ajal päeval uurida, kuidas tal tööl läheb, kuid üritan endast parima anda. Aga poes käies mõtlen ikka temale, haaran tema lemmik saiakese, šokolaadi või kommipaki kaasa.
   Lilledega on mul selline lugu, et varasemalt pidasin nendest väga lugu, kuid nüüd olen muutunud praktilisemaks ning eelistan lilledele palju muud. Ja pealegi surevad kõik taimed mu käe all välja… 😀 Seega lihtsam on mulle midagi muud tuua/kinkida.

   Meeldib

 2. Mulle jääb mulje, et sa tahad blogi ja sotsiaalmeedia kaudu jätta oma elust paremat muljet kui see tegelikult on. Tõesti on kõik nii ilus ja roosa? Kas su mees hoiab ja armastab siis sind sedasi nagu siin ise ideealseid punkte jagad teistele? 🤔

  Meeldib

  1. Kindlasti ei ole minu eesmärk jätta endast paremat muljet – kirjutan, postitan ja jagan täpselt seda, mis on minulik ja mind kõnetab. 🙂 Blogisse jõuavad teatud sisuga postitused, kuid näiteks instagram on koht, kust leiab väga realistlikke postitusi ja mõtete jagamisi. Olen storydes üsna aktiivne igapäevaselt.
   Rääkides sellest, kas minu elu ongi nõnda ilus ja roosa… Kui sulle on selline mulje jäänud, siis ilmselt nii ongi. Mina olen igatahes oma elust õnne joovastuses ja ei kurda millegi üle. Rääkides postituses jagatud punktidest, siis kindlasti ei tee minu elukaaslane kõiki neid… ja need pole “ideaalsed”, lihtsalt mõned soovitused ja tähelepanekud nii minu kui ka lugejate poolt. Aga sinu kommentaar ja küsimus inspireeris mind ning kavatsen sellel teemal lähitulevikus täpsemalt peatuda. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: