Q&A /// 3

Viimased küsimused-vastused postituses otsustasin ma siin välja tuua, sest need keskenduvad enamjaolt poisu päevakavale ja tema arendamisele.

Mida pisike J oskab?Milline on olnud tema areng?

Poisu oskab oma pead juba päris hästi hoida, kõhuli olles keerab iseseisvalt pead ühele ja teisele küljele, kuid pead püsti veel ei aja. Haarab erinevaid pisemaid esemeid (ilmselt, mitte tahtlikult) – sokke, salvrätikuid, nööre jms. Uudistab ümbritsevat ja värviküllasemaid esemeid, samuti kuulab muusikat, näpistab, hõljub vee pinnal… Sellised pisemad oskused, kuid igapäevaselt näha, kuidas aina agaramaks muutub.

Milline on J toitumine?

Rinnapiimaga on kriis majas, mistõttu oleme RPA peal. Poisu lemmikuks on Aptamil – päeval piimapulbrist piim ja öösel valmis piimasegu. Seedimisele pole see mõjunud ja perearst ei näinud ka sellises lahenduses probleemi.

Milline on J päevakava?

Mulle nii-nii meeldiks, kui tal oleks juba praegu kindel päevakava. Selle küsimuse vastamiseks aga mõistsin, et tegelikult tal juba see vaikselt kujuneb.

Lõplik äratus on kella 8-9 vahel. Peale seda vahetame mässu, teeme pepu tuulutust, kreemitame kõhusalviga kõhtu, puhastame silmad, vahetame ööriided päeva riiete vastu ning hakkame tegusaks.

Söögikorrad on umbkaudselt järgnevalt 8.30 / 11.00 / 14.00 / 17.00 / 20.00. Peale kaheksast sööki poisu veel veidi uudistab, mängib, käib üle päeviti vannis ja heidab magama. Magama jääb 21-22 vahel. Öösel ärkab ta keskmiselt 3 korda (oleneb, mis kellast magama jääb). Esimene ööuinak on pikem 3-4 tundi (kõige kauem on maganud pea 5 tundi). Hommikul alates kella 5-st ärkab ta aina tihedamini.

Iga päev üritame me kuiva ilma korral jalutamas käia. Lisaks mängime (tegelusmatt, jonnipunn, kõristi, lamamistool, must-valged kaardid). Iga päev võimleme, jutustame, laulame, tantsime… Üsna lustlikud päevad meil kodus. 🙂

Millega hakkab J tulevikus tegelema?

Ma nüüd päris täpselt ei mõista küsimust. Mõtled hobisid? Kui jah, siis ei hakka mina midagi peale sundima. Ainus asi, mida olen mõelnud on see, et suunata last erinevaid asju proovima, et ta saaks leida omale lemmiku(d), millega tegeleda. Arvestades minu ja härra erinevaid huvisid, siis loodan, et ta proovib nii sportlikke kui ka vähem sportlikke tegevusi.

Samuti kavatsen ma hakata temaga ujumas/ujutamas käima, kui ta paari kuune on, sest vannis käike naudib ta sajaga. Miks ei peaks talle meeldima basseinis ujuda?

Kuidas arendad J erinevaid oskusi?

Usun, et tema erinevaid oskusi arendavad kõik meie igapäevased tegevused, mis olid päevakava küsimuse all kirjas. Lisaks hakkasime igapäevaselt erinevaid harjutusi tegema, mis arendaks tema oskusi! Harjutused (link)

Sellega saidki selleks korraks kõik küsimused vastatud. Kui sul veel küsimusi, siis kirjuta kommentaaridesse. 🙂

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

One thought on “Q&A /// 3

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: