Beebi säästukuu – 18 nippi /// SOODUSKOOD

Heihoo! Plirts-plärts, käes ongi lõõõpppuuuks märts!

Sel kuul mõtlesin, et proovin olla veidi säästvam, kui muidu ja seda just beebi teemal. Okei, oleme ausad, tegelikult ei saa oluliselt säästvam hetkel olla, kui praeguseni olen olnud. Seega viimast kuud kasutavad dekreedirahad ei saa siin suurt rolli mängida.

Mõtlesin, et panen kirja erinevad säästunipid, kuidas vähem raha lapse peale kulutada (teades, et enamasti beebi=raharöövel).


Mõningad säästunipid:

 • Kõik algab sünnitusmajast. Kõige soodsam variant on ühispalat (mitu ema ühes palatis koos), järgmine samm oleks lisatasu eest ema-lapse palat (isa sinna ei saa) ja kõikse kallim on perepalat (ka isa saab naise ja lapsega koos olla).
 • Ütle “jah” erinevatele testritele. Haiglast jagatakse mitmeid, apteekidest ja ämmaemandatelt samuti. Võta vastu, katseta sobivaid ja seejärel tõtta poodi suuri potsikuid alles ostma.
 • Eelista rinnapiima. Olgu, ma pole kohanud ema, kes eelistaks RPA-d rinnapiimale, aga ikkagi. Rinnapiim on mitmeid kordi ODAVAM, kui RPA-d osta, loogiline, eks.
 • Manuaalne rinnapump elektrilise vastu.

86341331_873500616416728_6765919959152328704_n

 • Ära jookse kohe imetamisriideid ostma. Lase näiteks 10 päeva mööda ja alles siis mine neid varuma. Kui sa ei imeta, siis pole ka neil riietel mõtet.
 • Järelturg on pääsetee. Sealt saab kõike ja kordadest odavamalt. Mina olen ostnud J voodi, riided, mänguasjad, kiikuva lamamistooli ja palju muud sealt. Uusi asju on väga vähe (mõningad riided – nii minu kui ka teiste ostetud/kingitud, voodipesu jms). Lisaks saab sealt ka rinnapumpa, imetamisriideid jne. KÕIKE! Muidugi on kaltsukad väärt kohad, ka postitasu jääb ära.
 • Järelturult ostes osta samalt müüjalt mitmeid tooteid korraga. Postitasu on alates 2.59 reeglina. Ostes 3 müüjalt, tuleb juba ligi 10 eurot lisatasu. Ostes aga samalt müüjalt, siis on saatmine kohe kordadest odavam.
 • Võta vastu teiste väikseks jäänud riided ja esemed – see ei ole imelik! Ausalt. Lapsed kasvavad oma asjadest lihtsalt liialt kiirelt välja ja jäävadki seisma.
 • Eelista riideid, mida saab pikendada ja pikemat aega kanda. Näiteks bodyd, millel on 2 rida trukke või pükse sipukatele.
 • Ära jookse beebile jalatseid ostma. Tean, need on ülimalt nunnud. Aga ta ei vaja neid enne, kui kõndima hakkab.
 • Kasuta sooneutraalseid riideid ja esemeid – mõtle ka järgmisele lapsele ja oma ostetud asjade taaskasutamisele.
 • Ära osta rutakalt erinevaid lutte ja lutipudeleid kokku. Esiteks, sa ei tea, kas neid üldse vaja läheb (näiteks mina ei võtnud väiksena ühtki lutti suu sisse) ja teiseks, võib-olla su laps ei võta sinu ostetud lutipudelit suu sissegi.
 • Eelista riidest mähkmeid. Jah nad on kallimad, aga neid ei pea ostma koguaeg uusi, vaid pesed ära ja saad uuesti kasutada. Meie kasutame puht minu laiskuse tõttu ühekordseid mähkmeid – ühes kuus ligi 200 mähet… Ise olen mõelnud, et kui ta vähe suurem juba, siis prooviks riidest mähkmeid!

86256132_213540766490903_4207277425458937856_n

 • Reisides (olgu see pool päeva kodust ära või pikem aeg) kasuta reisikomplekti. Ehk riided, mähkmed jms, mis on alati autos olemas. Siis ei pea tervet pakki mähkmeid ostma minema, kui unustad 3 mähet kodust kaasa haarata.
 • Kuusünnipäevad olgu praktilised. Kui soovitakse kinke teha, siis palu tuua midagi praktilist – piim, mähkmed või mõni muu asi, mida peaksid nagunii ostma lapsele.
 • Püreede puhul eelista isetehtut – tervislikum ja odavam.
 • Erinevad mähkmed. Rääkimata sellest, et ajada taga sooduspakkumisi olen enda jaoks avastanud järgneva säästunipi. Päeval kanname me Pampersi mähkmeid (odavamad ja õhemad) ning öösel Muumisid (vastupidavamad ja kallimad). Puhtalt seepärast, et päeval vahetame me tihedamini mähet kui öösel ja raha kokkuhoid on suur. Õnneks meie J pepule sobib ka selline lahendus.
 • Müü maha asjad, mis on väikseks jäänud või kasutust enam ei leia. Olgu, lihtne öelda, veidi keerulisem teha. Nimelt neid beebiriiete pakkujaid on sadu, tahtjaid poole vähem. Kui saad midagi maha müüdud, siis see on juba väga hea saavutus. Minu poisi sooneutraalsed riided suuruses 50-56 on minu Yaga poes müügil, hinnad ütlemata odavad. Lisaks kehtib sooduskood K2RTU10, kui tellid enne 19.märtsit.

Milliseid säästunippe teie kasutate?

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

2 kommentaari “Beebi säästukuu – 18 nippi /// SOODUSKOOD

 1. Beebi pealt ei hoiaks säästlikult kokku, pigem suuremate pealt. Sest beebi vajab materjalselt rohkem asju esimene stardiks ikka maksab vanker, voodi ja mähkmed. Tuleb ka selle peale, mõelda et kui rinnapiim otsa saab siis tuleb ikka minna rpa peale see maksab oleneb mida sööma hakkab. Käsi rinnapumb odavam aga aega nõudev, elektriline veel parem. Ja rohtude pealt vast kokku ikka ka ei hoia.

  Meeldib

  1. Antud postituse nipid olidki mõeldud, kui võimalus odavamalt läbi saada. Nagu ma blogi FB lehel kirjutasin, siis “Teades, et need pisikesed rõõmupallid on parajad raharöövlid, mõtlesin kirja panna 18 nippi, kuidas raha säästa, ilma, et laps millestki ilma jääks või kannataks seetõttu!”. 🙂
   Ja n.ö stardiks vajaminevate asjade pealt saab ka odavamalt läbi ajada. Näiteks meie ostsime vankri järelturult – see näeb välja väga korralik ja kasutatud vaid paar kuud varem. Julgen öelda, et näeb välja kui tutikas. Säästsime selle pealt mitu sada eurot. Vanker on välimuselt täpselt see, mida soovisin. Voodi samuti järelturult – korralik! Vajadusel saab uue ja korraliku madratsi osta poest. Ja nagu mul endal juhtus, siis laps nüüd 100% rpa peal – kasutame Aptamili, mis pole ka kõikse odavam. Rohtude pealt ei hoiaks ma never kokku! Lapse tervis kõige tähtsam.
   Usun, et raha saab kokku hoida nii väiksemate kui ka suuremate pealt ja igaühe enda valik, kas ja mille pärast säästa. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: