3 kuu vanune J vees solberdamas

Ühel päeval vaatasin J-d ja mulle jäi mulje, et ta pole enam oma mängude ja mänguasjadega rahul. Justkui igavleks. Nii ma siis lasin peast läbi erinevaid ideid ja tegevusi, mida olen erinevatest kohtadest kokku kogunud ja mulle meenus vesi! 

J-le meeldib vesi üle kõige ja miks mitte seda mängimiseks kasutada. Võtsin ahjuvormi, panin sisse vett, erinevat värvi pesulõkse ja pardikesi. J-le alla rätiku ja teise rätiku keerasin rulli rinna alla. 

Nii ta seal kõhutas, plätserdas vees ning sulistas koos pesulõksude ja pardikestega. Pean ütlema, et talle meeldis ning kindlasti proovime veel! Võib-olla kuu või kahe pärast oskab ta seda veel rohkem nautida. Vette saad lisada, mida iganes soovid – mida värvilisem ja erineva kujuga, seda parem!

Miks selline mänguviis on beebile kasulik?

Beebisid peaks iga päev panema mitmeid kordi kõhuli – kõhuli olek on lapse arengu juures meeletult oluline! J-l pole probleemi kõhuli olemises, aga viimasel ajal paneb ta n-ö laiska ehk käsi alla ei pane ja pikutabki lihtsalt kõhuli (lakkudes samal ajal tekikotti enda all, hehe). See vees solberdamine aktiviseerib teda aga rohkem kõhutama, samal ajal saab vees olevaid esemeid jälgida ja kinni püüda. Silma ja käe koostöö! 

Mida selle juures meeles pidada?

  1. Ära jäta last üksi veega mängima! Hoia silma kogu aeg peal!
  2. Vesi muutub külmaks. Lisa soojemat vett juurde või lõpeta vee jahenemisel mäng.

Millised soovitused on mul vanema lapse puhul?

Kui laps on suurem ja hoiab end veel kindlamalt kõhuli, siis võid ahjuvormi asendada näiteks ahjuplaadiga. Veel vanemate laste puhul (istuvad väikelapsed) võid vee panna hoopis pesukaussi! Ja mida vanemad lapsed seda rohkem erineva kuju ja tasapinnaga materjale lisa.   

Kuidas teie oma beebidega aega veedate?

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: