Roheline ufo aka guaššidega möllamine

Mul oli kindel plaan emadepäevaks J koos miskit “maalida”. Kuna ma lillede kasvatamiseni sel kevadel ei jõudnudki, siis otsustasin vähemalt J vanaemadele ja vanavanaemadele lillepeenrad kaardile “maalida”. Väga lihtne ja armas ettevõtmine ning lõpptulemus. Seda muidugi minu esialgses kujutuspildis. Lõpptulemus oli üleni roheline beebi, minu ufoke!


Millised on ettevalmistused?

Ükskõik, kas tulevane Picasso on 5 kuu, 5 aasta või 15 aasta vanune, elukene ja loomise protsess on kordadest kergem, kui ettevalmistused on korrektselt tehtud.

J oli tarvis meisterdada 6 pildikest, seetõttu esimese sammuna võtsin ma 2 A3 paberit ja kleepisin need äärtpidi lauaplaadi külge kinni igast servast. Seda see pärast, et a) paber ei liigu siis paigast ära ning b) pärast kuivades ei lähe paber kortsu ega hakka lainetama.

97352325_376343483322104_3964354624952991744_n

Järgmiselt otsisin vajaminevad asjad: niisked beebilapid, guaššvärvid, pintslid, veetops veega, malrilapp. Guaššid tasuks enne üle ka vaadata, kas nad on piisavalt vedelad või on aeg oma töö teinud ning nad on juba ära kuivanud. Niisked beeblapid ja malrilapp olid mul käte puhastamiseks mõeldud.

Beebil võta seljast riided või jäta selga riided, millest ei ole kahju, kui need värviga kokku saavad ning värv maha ei tule riietelt. J on nüüd selleks eraldi body, millega me mökerdame erinevaid kunstilisi tegevusi.


Kuidas töö valmib?

Kuna J oli vaja 6 pilti teha, siis oli tarvis ka 2 paberit. Igasse paberi nurka tegi ta ühe pildi. Hiljem, kui töö oli kuivanud tegelesin ma nendega edasi.

1. Kata beebi käsi rohelise värviga. Mina kasutasin pintslit, sest meie guaššid olid veidi kuivanud ja pidin veega vedelamaks muutma. Aga kujutan ette, et lihtsam oleks näiteks papptaldrikule värvi panna ja siis lapse peopesa sinna sisse lihtsalt “kasta”.

2. Ürita beebi sõrmed sirgeks sirutada ning tehke paberile käejälg.

3. Peale kõikide jälgede tegemist ürita kiirelt beebi käed puhtaks saada, muidu võib juhtuda sama, mis juhtus meil – üleni rohelist värvi beebi!

4. Peale beebi (ja enda) puhastamist kasta pintsel sinise värvi sisse, anna pintsel beebi kätte ja hoia tema käes. Üritage üheskoos teha käejälgede sõrme otstesse sinised täpid. Käest pead hoidma, sest a) beebi võib pintsli silma torgata ja b) muidu on terve paber sinine.

5. Puhasta pintsel või võta uus ning kasta punase värvi sisse. Korrake 4. sammu tööviisi.

PS! Värvide valik on muidugi vaba – olgem loovad!

6. Puhastage tööpind ja -vahendid ning jätke paberid kuivama – ära teipe eemalda!

7. Kui paberil on kõik värvid kuivanud, siis eemalda ettevaatlikult maalriteibid ning lõika välja sobiva suurusega “maalitud” pildid.

8. Lisa markeri või mõne muu vahendiga armas sõnum. Meil oli “Head emadepäeva!”.

9. Kleebi joonistus kaardi põhjale ja kirjuta kaardi sisse kirjakene. Meil oli näiteks kaardi loomise lugu: “Armas vanaema! Maalisin sulle emme abiga lillepeenra pildi, kus kasvavad kõige kaunimad siniste ja punaste õitega lilled! Kaunist emadepäeva! Jesper”

10. Kingi kaardikene lähedasele!

Mõnusat meisterdamist pisematega! 🙂 

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: