LIFE UPDATE: koliks äkki Võrru?Ja palju muud.

Hei! Ma ei ole sada ja kaks aastat siin niisama jutustamas käinud. Sujuvalt on blogi muutunud emmeblogiks ja see meeldib mulle väga, sest blogi on samm-sammult võtnud kursi, mis mind kõnetab ja toob siia aina enam inimesi, kes leiavad minu blogipostitustest midagi kasulikku iseenda jaoks. Sellest kõigest hoolimata mõtlesin täna lihtsalt jutustama tulla. Elust ja olust.

Ülikool on selleks õppeaastaks läbi. Mu kursakad kaitsesid sel nädalal oma magistritöid ning kõik said sooritatud, nüüd on jäänud nende lõpetamine. Ma ei oska sõnadesse panna, kui hea meel mul nende üle on, sest suur ja pikk tee on läbitud.

Ma ise lõpetan järgmisel aastal. Tänu J sünnile otsustasin võtta akadeemilise ja kursuseid rahulikus tempos teha. Mul on jäänud sooritada 2 ainet – üks kõrvaleriala oma ning teine magistritöö seminar – ja loomulikult magistritöö valmis kirjutada. Magistritööga olen juba alustanud, pean end lihtsalt motiveerima ja selle uuesti käsile võtma. Kui ma õigesti olen aru saanud, siis minu 2 tegemata ainet on kevadsemestril, seega sügis peaks olema mul 100% vaba, mis ongi hea aeg oma magistritöö kallal nokitsemiseks.

Sügis on tegelikult minu ja mu pere jaoks veel väga lahtine. Ka suve teine pool. Nimelt härra sai Veeblikooli sisse ning suundub juuli lõpust Võrru uusi teadmisi omandama. Vähemalt detsembri lõpuni toimub õppetöö Võrus. Mõtlesime, et hoiame pere koos ja meie J-ga koos kolime ka Võrru seniks. Meil ju suurt vahet ei ole, kus me sööme, mängime, lõunatudu teeme jne. Lisaks saaks härra meiega rohkem koos olla. See tundub meile üks parimaid variante.

Aga selle parima variandi juures on ka veidi keerulisem pool. Võrus olevad üürikorterid on a) üsna koledad (jep, mulle on teatud asjad korteri puhul olulised), b) meie hinnaklassist väljas, c) hind ja kvaliteet on väga paigast ära, d) puuduvad meie jaoks vajalikud mööbliesemed, e) leping soovitakse teha vähemalt aastaks.

Me leidsime korteri, mis kuulub meie hinnaklassi, välimuselt polnud ka väga viga ning asukoha poolest ok. Ainsaks miinuseks oli 5.korrus – mina, J ja käru, kujutage nüüd ette. Aga ma isegi mõtlesin selleks lahenduse välja. Kõik klappis. Ainuke lugu oli see, et leping tehakse vähemalt aastaks ning meie soov juulis allkirjastada ei olnud ka sobiv – nimelt oli korterile mitu tahtjat ja ilmselgelt valib omanik neist kõige sobivama. Seega me oleme hetkel koduta ja tundub, et härra peab praeguse seisuga üksi Võrru suunduma ning nädalavahetuseti kodus käima hakkama. Muidugi on see jällegi hea viis raha kokku hoida ning see säästa näitaks oma kodu sissemaksuks.

Seega hakkame osaliseajaga kaugsuhet praktiseerima. Aeg-ajalt hakkame J-ga koos Võrus käima, hotellis või apartmendis, saame perega koos veidi kauem. Aga, juhul kui sul, su tuttaval või kasvõi tädi naabrimehe õe mehel on vend, kes üürib Võrus või selle lähiümbruses korterit, mille üür on max 250 eur/kuu, osaliselt või täielikult möbleeritud ning talvel kommud max 100 eur, siis paluuuun andke minust märku või mulle omanikust.

Tegelikult teeb mind see Veeblikool natukene nukraks, sest mõtlesime alati, et see algab augusti lõpust või septembrist, aga nüüd on pool suve, kus me põhimõtteliselt ei saa midagi teha. Nuuks! Aga samas ma mõistan, et see on ainult sel aastal sedasi ja tuleb lihtsalt üle elada.

Well, mis veel elus uudist. Aa, juhul, kui me omale korterit ei leia, siis võtsin sihiks sügisest uuesti autokooli minna ja see lõpuks ära ka lõpetada. Elu oleks 100 korda mugavam, kui ma enam ei oleneks teistest autojuhtidest.

Lisaks tunnen ma, et mul on mingisugune eneseväljendamise vajadus. Tahaks hirmsasti millegi kallal nokitseda. Suurest meeleheitest (või siis meelerahu säilitamiseks) olen enese jaoks avastanud taaskord käsitöö. Omg, kõlan nagu mingi vanaema. Aga jah, J sünniga on minus käsitöö pisik vallandunud. Enne sündi kudusin talle talveks mütsi ja kindad, tekikese ja käsitsi heegeldades vankri põhja soojenduse-pehmenduse. Peale sündi meisterdasin talle päevateki, suvemütsikese (mis ootab veidi väiksemaks tegemist), Yaga’st ostetud minikampsuni heegeldasin pikemaks ning varrukad ka, nüüd on käsil suvekoti heegeldamine. Sõrmed kohe sügelevad.

Tegelikult tahaks ma mingit imeväikest tööampsukest, mida saaksin kodus olles teha. Ma päris täpselt ei kujuta ette, mis see olla võiks – õpetamisega seoses ehk (?), samas mulle meeldib ka kirjutada…. Kunagi aitasin Mõmmila (nüüd selle nimeks vist Mumm perekeskus) beebi ja väikelaste keskuses postitusi veebilehele kirjutada ning see tuli päris hästi välja. Keegi kunagi pakkus mingisse veebilehte ka, et tule kirjuta postitusi, aga see lehekülg tundus kahtlaselt algusjärgus (pole enam sellest veebilehest midagi kuulnud ka, ju ei saanudki vedama) ja mind sealsed asjad ei kõnetanud, seega jäi ka see ära. Ühesõnaga minu palve number 2 selle postituse peale – kui sul on mulle mõnd pisikest tööotsa pakkuda, siis you know wher you can find me!

Mulle tundub, et see life update tuli pigem vinguv ja palveid täis postitus. Võiks ikka vähe rõõmsamal toonil lõpetada. Ja ma ei saa üle ega ümber J-st. Te ei kujuta ette, kui asjalikuks ta järsku on hakanud. Talle meeldib kõhutada, keerab üle mõlema õla ning vajadusel (näiteks, kui ta tahab Bosse mänguasja kätte saada) on ta nõus ka kõhult seljale keerama. Liigub ümber oma telje – kõht on paigal aga käed ja jalad vahetavad kohad. Siputades liigub ka tagurpidi. Ta on oma kärustreigist üle saanud – enam ei karju lambist (nagu vahepeal tegi) ja on nõus isegi kärus jälle magama rohkem kui 15 minutit. Jess! Need pisikesed asjad tegelikult rõõmustavad päris palju!

Sel nädalal oli mul pildistamine emme ja J-ga. Fotograafiks Roosi Sõsa. Tänased postituse pildid ongi tema tehtud, esimesed fotod, mis sain sama päeva õhtul juba kätte. Ausalt öelda, ma ei jõua teisi fotosid ära oodata. Plaanin fotosessioonist eraldi ka kirjutada, sest see tekitas minus meeletult positiivse tunde ja meeleolu. Järgmisel nädalavahetusel on meil aga perepildistamine (mina, härra ja J) Reiliga, kellega käisime ka kõhupilte tegemas (Kõhupildid ehk Reiliga pildistamas).

Ma loodan, et homme on veidi tuulevaiksem ilm ja saan päikest võtta, sest ma mega luik ikka, lol. Also, järgmine nädal pidi soojemaks minema, aga vihmaseks. Nuuks.

Päikest kullapaid! Nautige suve!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: