16 asja, mis muutsid elu emana lihtsamaks

Vahet ei ole, kas sul on lapsed või mitte. Ma olen üsna kindel, et keegi sinu kõrvalt on sulle eluks üht-teist soovitanud. Täna tulevad 16 soovitust minu poolt tulevastele ja miks mitte ka praegustele lastevanematele – abivahendid, mis on muutnud minu elu emana lihtsamaks.

Swaddle tekk-lina. Ehk teisisõnu lina, mille sisse beebi ööseks mässida/mähkida (kookoniks). Laps magab seetõttu palju paremini, sest ei ärka oma käte ja jalgade siputamise peale üles. J magas sedasi vist 4.elukuuni ja mul oli hirm, kuidas teda sellest võõrandada aga ausalt öelda läks lihtsamini, kui uskusin ja lootsin – ta hakkas ise selle tekiga kaklema ehk tahtis välja pääseda kogu aeg. Võtsin ümbert ära ja öösel polnud enam mingit ülemäära siputamist. Meil oli kasutusel nii tavaline õhem multifunktsionaalne lina kui ka krõpsudega spetsiaalne mähkimise lina, kuid viimane ei meeldinud J üldse.

Valmispiimasegu. Reisidel ja öösel kasutamiseks lihtsalt jumalik. Öösel panen lutipudelitesse valmis ja hea toita, sest ei pea ise üles tõusma ning hakkama piima valmistama piimapulbrist. Enda ja pisikese uni palju rahulikum.

Lapitekk. Kui J oli umbes 5 kuu vanune märkasin, et ta ei taha väga kõhuli olla ja tegelusmatil oli justkui igav – igapäevane. Võtsin kasutusele lapiteki ja pean ütlema, et peale seda meeldib J aina enam kõhuli olla. Uurib ja katsub erinevaid värve ja lapikesi tekil.

Hipp lusikas. Parim lusikas, mida kasutanud oleme püree söömiseks. Pikk hoidmis osa, lusika osa on üsna lauge (?) ja laps saab lusikalt püree mõnusasti kätte. Vedelamate toitude jaoks kasutame nõgusamat lusikat.

Gaasigeel. Beebidel on esialgu päris palju gaase, mis neid vaevavad ning ma vist ei liialda, kui ütlen, et see oli parim leid esimeste kuude jooksul. Geelitad-kreemitad beebi kõhu sellega ära ja umbes 15-20 minuti pärast hakkas mõjuma ning gaasid väljusid ilma suurema kisata beebist. Pildil punase ja oranžiga.

Bepanthen kreem. See sobib absoluutselt kõigeks. Meie oleme kasutanud haiglas, kui beebi nahk oli jalgadel nii kuiv, et hakkas juba lõhenema. Peale esimest kasutamist oli juba parem. Lisaks punetavale pepule. Kuivale nahale. Tean, et osad kasutavad ka kuivadel huultel.

Kvaliteetne vanker. Ma mõtlen ikka sellist vankrit, mis läheb läbi nii paksust lumest, kruusa teest kui ka metsaradadest.

Suur tegelusmatt. J sai katsiku-jõulukingiks omale tegelusmati, mida saab kasutada päris pikalt, ka siis kui juba istub, seisab ehk sellel on mitu funktsiooni. Kiidan! Aga kui ta juba pöörama hakkas, siis jäi seal kaare all tal kitsaks. Ostsime talle suurema tegelusmati, maal on meil sarnane ja see meeldib talle väga. Esimest mängumatti saame jälle kasutama hakata, kui juba istub.

Kvaliteetsed mähkmed ööseks. Beebi rahulik uni öösel on meeletult oluline. Lisaks on oluline, et sa ise ei peaks liialt palju üleliigseid liigutusi öösel tegema, et sul oleks endil lihtsam uuesti uinuda. Selleks muretse beebile kvaliteetsed öömähmed, mida ei pea iga pissi korral vahetama hakkama. Juhul, kui number 2 öösel ei tule, siis saame meie oma muumidega ilusti hommikuni välja veetud. Beebit ei häiri ja uni on rahulik.

Marlilapid. Parim leiutis ever! Seda saab samuti mitmel ja mitmel otstarbel kasutada. Alustades toiduväljaheitest ja lõpetades peituse mängimisega. Neid lappe saab näiteks BabyLuv, Tipa-Tapa, 4kids…. jne poodidest.

Hõlmikbodyd. See punkt on pühendatud eelkõige issidele. Või siis ka emmedele, kes vihkavad üle pea käivaid riideid selga panna. Pole midagi mugavamat, kui hõlmikbody!

Varrukatega pudipõlled. Meil olid esialgu tavalised pudipõlled, aga J meeldib kättpidi toidus ja suus käia seega lõpptulemus oli see, et põll, riided ja terve keha oli toitu täis. Ja porgand ei tule meie riietelt maha. Igal korral valasin pisarakese, et üks riideese jälle koledaks läinud. Aga siis avastasin sellise pudipõlle, millel on varrukad. Peale seda on meie riided puhtad! Meil on riidest, aga neid on ka näiteks vakstu või kile sarnasest materjalist. Meie ostsime Kiddsty veebipoest .

Beebi rahustaja. Meil on Suzy, aga neid on erinevaid. Aitab J rahuneda, uinuda ja ei võpata uinudes erinevate helide peale. Täpsemalt kirjutasin sellest siin postituses – klikka siin.

BabyCool püreekuubikud. Kes mind instagramis jälgib, siis teab, et ma olen neist vaimustatud. Ei, ma ei kasuta igapäevaselt. Ma maksaks end lolliks – hehe. Vaid algul, kui uusi maitseid tutvustame. Näiteks ostan porgandipüree BabyCool toodangust, paras kuubik esialgse portsjonina, mida sulatada ja saamegi uut maitset proovida. Kasutame terve paki ära ja siis hakkan ise porgandi püreed talle valmistama. Nii algusest peale. Magusaid püreesid olen aeg-ajalt ostnud BabyCoolist niisama ka kasutamiseks, sest poes müüdavatest marjadest ja puuviljadest ei soovi ma ise püreed teha, ootan pigem hooaja ära.

Rockit Rocker vankrikiigutaja. Kui beebi ei taha seisvas vankris magada, siis see on hea lahendus, sest õõtsutab 30 minutit järjest vaikselt vankrit. Rohkem infot – klikka siin.

Puuviljalutt. Ehk teisi sõnu vähe suurem lutt, kuhu saad panna puuvilja või juurvilja tükikese sisse ning laps lutsutab ja imeb seda ning saab vilja süüa ilma, et midagi kurku ajaks. Lisaks kasutan ma seda igemete jahutamiseks – pannes luti sisse püreekuubiku.

Emmed, millised on teie parimad abilised?

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: