Minipuhkus Võrus

Pühapäeval sõitsime terve perega Võrru – härra kooli ja meie J-ga koos niisama suvitama ja puhkama. Pühapäeva õhtu möödus meil Tamula promenaadil ja Roosisaare rippsillal jalutades. Tõeliselt kaunis koht!

Meie päevaplaanid nägidki välja järgnevad: hommikul läheb härra kooli, meie peale J lõunasööki Võru linna avastama, õhtul kui härra koju (loe: apartmenti) tuleb siis teeme kolmekesi koos midagi vahvat.

Esmaspäev läks muidugi sootuks teisiti, kui mul oli planeeritud. Kui ma J-ga koos välja jõudsin avastasin, et meie Joie käru üks tagaratas on täiesti töss. Ratta ventiilil (?) oli see must korgike pealt kadunud ja minu linna preili mõistus ütles esialgu, et seepärast ongi ratas tühi. Tegelikult pärast hakkasin ise ka mõtlema, et sellest ei saa see tingitud olla. Igatahes läksime me oma loperdava rattaga esimesse poodi, ostsime ratta paranduse komplekti (ikka selleks, et see must korgike saada) ja rattapumba. Pumbates see täis ei jäänud, seega läksime me poolmasenduses koju tagasi. Istusime palavusega koduarestis seni kuni härra koju jõudis. Siis käisime Hawaii Expressis, saime 4.5 euri eest uue siserehvi ja ratas korras! Jee! Seejärel läksime kohvikusse Taevas, kus pidasime omavahel rahulikult J sünnipäeva (8. kuu sünnipäeva). Toidud olid maitsvad! Peale seda uudistasime ka Suure Munamäe ja Rõuge Ööbikuoru vaatetorni.

Teisipäeval läksid asjad palju valatumalt. Võrus on vahvad kaltsukad (reaalselt iga paarisaja meetri tagant) ja teise ringi poed. Skoorisin endale kampsuni ja J sai mitmeid roomamiseks sobivamaid pükse (ehk teisisõnu püksid, millest pole kahju, kui need mustaks ja kulunuks saavad). Samuti olen ma vaimustatud Kagukeskuse Kraba poest – olen seda ka Viljandis näinud. Igatahes olid seal mega head hinnad ühekordsetele nõudele ja täpselt sellistes toonides nagu mul J sünnipäevaks on vaja detsembriks, seega ostsin ka need varakult ära. Kagukeskuse ja Maxima vahel asub mõnus pargikene, mänguväljak ja istumise kohad. Seal magas J oma lõunaund, samal ajal sõin mina jäätist ja vaatasin, kuidas pardipoisid vees sukeldumist harjutasid.

Kolmapäeval pidime me J-ga juba hiljemalt kell 13.00 lahkuma oma Junior apartmendist (kiidan korterit, juhul kui me veel Võrru satume enne detsembrit, siis kasutame kindlasti seda sama korterit). Seega J sõi oma lõunasöögi ära, haarasime viimased kotid, mis jäid eelneval õhtul autosse panemata. Jalutasime kohvikusse, sõin ise ka kõhu täis ja suundusime Tamula randa. J magas oma lõunaund vee lainete saatel ja mina kogusin viimast päikesesoojust. Kui härra koolis lõpetas, korjas ta meid rannast peale ja suundusime koju.

Pikk nädalavahetus saigi alata!

Mulle meeldib Võru, armas ja pisike linnake. Seal on kõike! Samas ei tundnud ma ennast seal väga koduselt. Ilmselt oli see tingitud sellest, et olin esimest korda seal linnas (jep ma liikusin esimesed 2 päeva ainult GPS saatel ringi) ja nii lühiajaliselt, kuid miski pärast hingasin veidi kergendatult, et me otsustasime oma perega siiski selle kasuks, et meie J-ga oleme kodus ja härra sõidab nädalavahetusteks koju meie juurde.

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: