Life update: J huviringid, akude laadimine, lõvilakk, blogi saatus

Heihopsti! Tänasesse postitusse koondasin teie poolsed küsimused. Millest selles postituses lugeda saab? Lõvilakast, mida kasvatan jõudsasti; minu ja J päevakavast ning huviringidest, kus J käib; kuidas ma oma akusid laen ning mis viisil härraga koos aega veedama, kuigi näeme teineteist nõnda vähe; lõpetuseks sellest, mis suunal hakkab blogi edasi liikuma.

Mis teema sul nende juustega on?

Long story short. Peale sünnitust hakkasid mu juuksed välja langema (paljudel juhtub seda). Pats oli korralikult õhem, kui varem. Uurisin erinevaid võimalusi, kuidas juukseid päästa ja lõpuks otsustasin IvyBears juuksekasvu kiirendavate ja väljalangemist vähendavate kummikarude kasuks.

Nüüdseks olen teinud kaks kuuri ehk ära söönud 2 purki kummikarusid. Lisaks sellele, et nad maitsevad üli hästi ka tõesti toimivad. Beebikarvad hakkasid peale esimest kuuri korralikult kasvama. Nüüdseks näeb see välja nagu lõvilakk. Pildile on üpris keeruline seda reaalsust saada, kuid saate ehk aimu millest ma räägin.

Vahepeal mõtlesin juba, et lõikan omale tuka, see varjab vähemalt selle laka, kuid mul pole närvi, viitsimist ja tahet seda välja kasvatama hakata. Elus seda juba piisavalt teinud. Kui ma väga agar ja viitsimist täis olen, siis olen nad tugeva juukselakiga kinni lakitanud teiste juuste külge ja vanema hambaharjaga üle tõmmanud – püsivad ilusti.

Aga tõesti, ma südamest soovitan neid karukesi!

Milline näeb sinu ja lapse päevakava välja?

Alustuseks lisan ma siia lingi, kus olen samale küsimusele vastanud siis, kui J oli 2 kuu vanune. Postituse leiad siit!

Tänaseks on meie päevakava järgmine:

Äratus on kella 7-9 vahel, vastavalt sellele, mis kell J otsustab ärgata. Välja arvatud E ja T, kui meil on huviringi tunnid Tallinnas ja ärkame äratuskellaga hiljemalt 7.30.

Peale ärkamist ei lahku me kohe voodist ja ei hakka asjalikeks. Me pikutame, jutustame, lollitame, kõdistame, naerame, vedeleme niisama, J roomab voodis ringi (loe: üritab põgeneda).

Lõpuks, kui me suudame end voodist välja vedada, panen ma J põrandale mängunurka mängima ja ise lähen kööki omale hommikusööki valmistama ning J pudru jaoks vett keetma. Seejärel söön mina (ja J napsab minu kõrvalt paar ampsu) ja sellele järgneb J hommikusöök.

Peale sööki peseme näo, vahetame mähkme ja paneme selga kodused riided ning algab mängimine.

J oskab juba iseseisvalt päris tublisti mängida, kuid on ka hetki, kus üksi pole ta nõus midagi tegema. Lisaks mängimisele käime me peale lõunasööki jalutamas, jutustame, mängime ja teeme sageli ka mõne (sensoorse) tegevuse. Kirjutan neist veidi pikemalt järgmise küsimuse all.

Lõunasöök on kella 12-13 vahel. Järgmine söök (näputoit) 16-17 ajal ja päeva lõpetab kell 20 puder.

J viimasel ajal teeb 2 uinakut (kella 10-11 vahel, 16-17 vahel) 3 asemel, mõnel päeval siiski veel 3. Juhul, kui on kolm uinakut, siis kolmas on peale lõunasööki jalutuskäigu ajal. Õhtul läheb J magama 20.30-21 vahel.

See on siis meie ühine päevakava. Igapäev saan ma õhtuti tänu oma emale 1-2 tunni omaaega, kus saan tegeleda sellega, mis mulle meeldib. Samal ajal on neil J-ga koos kvaliteetaeg. Reedeti on mul paar tundi oma aega, kus saan magistritööd kirjutada – jess, samas ei viitsi väga. Motivatsiooni pole üldse.

Millistes huviringides J käib? Miks otsustasid nende kasuks? Kui palju on sinu arvates nii vanale lapsele normaalne?

J käib lepinguliselt teisipäeviti Sõle Spordikeskuses SK Nord all beebide ujumises. Hetkel oleme 1x käinud, proovitunnis, kuid meile mõlemale meeldis ja hakkame kindlasti käima. Trenn toimub 1x nädalas. Trennis on lisaks ujumisele ka mängulisi ja muusikalisi tegevusi. J õppis juba esimesel korral palju uut ja põnevat. Lisaks sain ka mina pisi-pisi koormuse.

Lisaks käime võimalusel 1x nädalas Mumm Perekeskuse loovteraapia tunnis (pole lepinguga, käid siis kui saad ja tahad), mis toimub hetkel esmaspäeviti. Sellest tunnist olen ma tõsiselt vaimustatud, saan nii palju ideid, mida ka kodus teha. Sensoorsed tegevused, liikumist nõudvad tegevused… Lihtsalt täiega minu tassike teed. Mumm keskusega on mul varasem kokkupuude tööalaselt, seega teadsin, mida oodata ja siiani pole pettuma pidanud.

Mul ei ole õrna aimu ka, mis oleks õige vastus küsimusele – kui suur koormus on nii vanale lapsele normaalne… Ma lähtun J-st. Kui tal on liiga emotsionaalne nädal olnud, siis võtan tegevusi vähemaks, kui aga näen, et tal on huvi ja tahtmist, siis teeme palju erinevaid tegevusi ka lisaks kodus veel. Seega lähtu oma lapsest.

Mõtlesin siia küsimuse alla kirja panna ka meie kodused tegevused. Lisaks esmaspäevasele loovteraapiale ja teisipäevasele ujumisele, tutvustan J-le kord nädalas üht pilli (ostsin Pisilinnust erinevaid muusikainstrumente beebidele). Sama pill on ka nädala mänguasjade seas, seega J saab ise käia seda aeg-ajalt uurimas ja “mängimas”. Mänguaega olen lõiminud ka erinevaid motoorika ülesandeid ja sensoorseid tegevusi. Neid samu tegevusi hakkan ka siin blogis rohkem jagama. Näiteks oleme näpuvärvide ja soolaga mänginud, pesulõksude jahti pidanud ja toiduga mänginud.

Nägin instagramist, et teete jälle remonti. Kas on lootust siin ka selle kohast postitust näha?

Eip, sest tegime seda härra vanemate juures, aitasime ta venna tuba remontida. Pole meiega otseselt seotud.

Mis on sinu jaoks number 1 elus?

Pere.

Kuidas ja kui palju hoiate härraga suhet värskena?

Ma isiklikult tunnen viimasel ajal, et see on tasapisi võimatu missioon. Suurim põhjus on vahemaa. Konkreetselt me näeme nädalas keskmiselt reede õhtust kuni pühapäeva lõunani. Sinna vahemikku kuuluvad igapäeva tegevused, J-ga tegelemine, aeg-ajalt härra koolitööde kirjutamine… Ja sedasi seda reaalselt koos olemist jääbki aina vähemaks.

Eks me ikka püüame leida aega koos olemiseks, kuid sageli piirdubki see sellega, et vedeleme õhtul koos lihtsalt teleri ees, päeval ehk käima kuskil koos jalutamas. See on kõik.

Kui sa aga soovid mult reaalseid soovitusi, kuidas oma kaaslasega koos aega veeta rohkem, siis ma ei oska sind väga aidata. Tehke koos seda, mis teile meeldib. Üritage leida vajadusel lapsele/lastele hoidja, et koos kaasaha kuskile minna. Kui päris kvaliteetset aega tahate veeta, siis ma jätaksin kõrvale kino ja teatri jms külastuse, sest seal piirdub teie koos olemine üksteise kõrval istumisega. Lihtsamad ja vähem aega nõudvamad tegevused on ilmselt teineteisele tähelepanu jagamine, kaisus olemine, vestlused (sügavad!), seks, jalutuskäigud, lauamängud jms.

Minu silmis on suhtlus suhte juures kõige olulisem, isegi kui pole 24/7 ninapidi koos aj näete teineteist harva. Seega peaks teineteise kuulamist olema igapäevaselt.

Kuidas laed oma akusid? Millal leiad selleks aja?

Külastasin eelmisel nädalal esimest korda kohalikku raamatukogu ning laenutasin omale 2 raamatut “Uhkus ja nauding” ning “Sündimata laste veri”. Esimene on läbi, teine alles käsil. Lisaks kuulub minu akude laadimise alla veel iga õhtune MKR vaatamine TV3 ja Sony pealt – see on tunnike minu aega, millest rääkisin üleval pool. Samuti meeldib mulle heegeldada-kududa, kui tuju peale tuleb. Usun, et sellised pisikesed asjad ongi need, mis aitavad mul korraks põgeneda igapäevasest emme elust ning nautida minuteid vaid iseendaga.

Miks sa viimasel ajal nii vähe blogid?

Põhjus nr 1 – ma ei raatsi oma kvaliteetaega J-ga kasutada blogimiseks. Viimasel ajal lihtsalt hoiaks ja nunnutaks teda. Õhtuti olen ma aga sageli päris väsinud, seega ei jaksa ka siis sellega tegeleda.

Põhjus nr 2 – ma olen aina enam hakanud tundma, et ei soovi oma pere igapäeva elu kirjapildis jagada. Teen seda üsna aktiivselt instagramis ja tunnen, et sellest piisab. Samas ei soovi ma blogimist päris kõrvale jätta, seega üritan paika panna piirid – kuhu maale ja mida ma olen nõus jagama. Samas soovin ma blogisse aina enam sisse tuua erinevaid (sensoorseid) tegevusi, mänge ja muusikalisi tegevusi beebide ja väikelastega, ehk luua niiöelda ideepagas teistele emmedele (ja issidele).

See on tänaseks kõik! Hoidke end!

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: