Life Update: magistritöö, date night, isadepäev, sünnipäeva korraldamine, koroona, jõulud

Tsauki! Mina siin, jälle niisama jutustamas!

Kes mind vähegi instagramis jälgib, siis teab, et elukene veereb üsna tavapärases rütmis. Hommikust saab õhtu ja õhtust hommik. Selle igapäeva sisse mahub ka magistritöö kirjutamine. Sissejuhatus sai kirjutatud ja juhendajale saadetud. Päris hirmus oli “saada” nuppu vajutada. Olles iseenda suurim kriitik tunnen, et saaksin ka paremini, aga näeme-loeme-kuulame esimesed kommentaarid ära ja siis saab seda paremaks timmida.

Minu magistritöö teemaks on “teemapõhine õpetamine” ja aluseks olen võtnud rahvusvahelise õppekava, mida rakendatakse Eestis näiteks Miina Härma Gümnaasium ja Rahvusvaheline kool (Tallinnas). Ütleme nii, et see kõnetab mind väga, sest mulle meeldis ise klassi ees olles ka teemapõhist õpet kasutada ja töövihikud-õpikud pigem ahistavad ning piiravad mind, kui toetavad.

Kodu ja magistritöö kõrvalt põgenemiseks käisime härraga laupäeval Haapsalus. Üle miljoni aasta õhtu meile kahele. J-l oli kvaliteetaeg minu emmega. Mida meie Haapsalus tegime? Esmalt käisime Wiigi kohvikus – njomm toit ja atmosfäär. Seejärel tegime pisikese jalutuskäigu linnuse ümbruses ja linna vahel. Aja parajaks tegemiseks. Õhtu naelaks oli Kristjan Lüüsi monoetendus “Olla või ohkida”. Oi plinn, kui hea see oli! Esimese 10 minutiga olid mul pisarad juba silmis. Ikka naerust. Mulle meeldisid tema lähenemised ja mõttekäigud. Eriti humoorikad olid Mardi ja Jüri elu ning kentuaruse kõhud (kas sa oled mõelnud, et tal on 2 kõhtu? Looma ja inimese oma.). Peale seda läksime koju tagasi, tegime voodis põõnevale J-le musi ja läksime ka ise magama. Uus hingamine ja energia kindlustatud! Jäin meie õhtupoolikuga väga rahule.

Isadepäeva me suure paugu ja vilega ei tähistanud. Võtsime rahulikult. Härra tegi isegi selle peale suuri silmi, kui ütlesin, et J-l on talle pisikene kingitus ka. Tellisin T-särgi Kukupesast (“Mitte lihtsalt hea keha, vaid isafiguur” kirjaga) ja Mummus meisterdasime pildi ka.

Lähme siit kohe hoopis teisele teemale üle. Koroona. Ei, ma ei viitsi sellest pikalt jahuda. Aga päris hirmutav on mõelda, kui vastikult suured on positiivsete testide tulemuste arv. Ja mind valdab tunne, et need ei vähene nii pea. Meie J-ga igatahes nüüd paar nädalat ujuma ja huviringidesse ei lähe. Tellisin Mummust vahendite karbi ehk siis erinevate tegevuste läbiviimiseks vahendid, saame kodus ise vaikselt pusida meelelahutuseks. Loodame, et numbrid vähenevad. Üldse käime rahvarohketes kohtades nii vähe kui võimalik ja nii palju kui tarvis. Ka maskid on meil varutud! Saaks ükskord see koroona läbi, plz, saaks normaalselt jälle elama hakata!

Väike aus ja humoorikas lähenemine ka meie pisikesest Eestist. Lisan siia ühe kommentaariumi killukese.

Koroona “hirmus” olles olen hakanud muretsema ka J 1.sünnipäeva pärast. Peame seda küll detsembri keskel ja on lootust, et ehk-ehk-ehk selleks ajaks on ka näitajad vähenenud, aga mine sa tea. No isegi, kui tollel hetkel pidada ei saa, siis ära ei jää vaid lükkame edasi. Igatahes on mul mängutuba broneeritud, tordi meister leitud ja nipet-näpet läbi mõeldud. Kutsed on ka valmis, need saadame välja J viimasel minisünnal (17.novembril). Kirjutan sellest kõigest eraldi postituse üsna peagi.

Teine asi, mis paneb mu südame kiiremini tuksuma, nagu iga jumala aastal on jõuluuuud! Olen aus, ma ootan uusi jõule juba päev peale eelmiste lõppu. Mis teha, ma olen selline. Kõhud on juba mandariinidest ja piparkookidest lõhki söödud. Süda tuksub pisikese kuuse ja kaunistuste järgi, aga need on pisikese küsimärgiga, sest ma kardan, et J on huvitatud nende (eriti kuuse) hävitamisest-söömisest-kiskumisest. Eks näis, mis me otsustame. Aga fun fackt – mul on hetke seisuga kõik kingid juba ostetud! Can’t wait!

Agaaa, kuidas teil läheb? 🙂

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: