Elu kui sotsiaalmeedia

Mõnikord ma lihtsalt istun kuulan-loen-vaatan ja ohkan. Samal hetkel mõtlen, kas ma peaksin olema õnnelik või hoopis kurb, et ma olen inimene. Vaadates, millised inimesed meie ümber on, siis mõnikord mõtlen, et lihtsam oleks olla liblikas. Elada vaid hetke ja siis on done. Ei, mul ei ole enesetapu mõtted, üldse mitte! Lihtsalt aeg-ajalt tekib tunne, et inimesed on niiiiiii rumalad. Kas see tähendab, et ka mina olen rumal (noh, ma ju ka inimene)? Võib-olla.

Jagaks teiega ka mõnda mõtet, mis mul viimase paari päevaga peast läbi käinud, enamik neist on tekkinud tänu sotsiaalmeedia kommentaariumile.

“Maskid on justkui suukorvid koertel!”. NAGU MIDA?! Kas koerad kannavad maski selleks, et pisikud ja haigused neile ligi ei tuleks? Mõtleme korra, mis eesmärgil kannavad näiteks arstid maski… Oletan, et jõudsid õigele järeldusele. Sealt edasi jõuame selleni, et meie “kohustus” kanda avalikes kohtades maski on ka meie endi kaitseks. Kui sa teistest ei hooli, siis hooli vähemalt endast. Ma ei leia seost maski ja suukorvi vahel. Andke andeks, aga see loogika on lihtsalt haigelt rõve!

Aa, sellega meenus mulle, et miiunaator jagas instagrami storys, kuidas keegi oli talle kirjutanud, et nüüd jäi ta Kukupesa 1 kliendist kindlasti ilma, sest nad nõuavad maski kandmist oma poes. See olla põhiseaduse vastu jne. No appikene! Minu arvamus asjast: 1.) Kes sul käsib sinna poodi minna? Nobody! 2.) Kas põhiseaduse vastu on enese (ja ka teiste) tervise eest seismine?

Lihtsalt nii totter.

Mina ostsin omale taaskasutavad maskid (pesed läbi ja saad uuesti kasutada, kangast), lisaks on mul ka mõned 1x maskid olemas. Kui mul tekib vajadus minna avalikku kohta, siis kasutan. See ei võta mul ju tükki küljest ära. Üldiselt ei kipu ma meie väiksest asulast väga kuskile mujale, kui selleks põhjust pole. Praegu jäävad ka huviringid meie jaoks ära, omal algatusel.

Aga nagu ikka, keegi ei saa sind sundida maski kandma. Kui sa ei soovi oma tervise eest seista, siis ära kanna ja korras.

“Noorus on hukas!”. Idiootsus. Noorus ei ole hukas. Meie, täiskasvanud – lapsevanemad, oleme selle “hukatuse” taga. Tihti öeldakse, et noored on hukas, kuid tegelikult lihtsalt ei mõisteta või ei soovita mõista, miks lapsed sedasi käituvad. Nagu beebi nutu taga on põhjus on ka noorte käitumismustrite taga põhjused. Niisama ei juhtu siin elus midagi.

Sama on ka laiskusega. Tänapäeva lapsed olla siga laisad. Mitte kõik, päriselt! Üks hea põhjus, mida ma ammu olen täheldanud – laisaks muutuvad lapsed, kellega tegeletakse 24/7. Ehk teisisõnu, lase lapsel igavleda ja omaette tegutseda! Kui lapsel on igav, hakkab tööle tema fantaasia ja ta ei igavle enam + tulevikus oskab ta leida ka omale tegevust, mitte ei laiskle ühe koha peal.

“Mul on vaja kõige paremat-suuremat-ilusamat-uhkemat!”. See mõttekäik tuli peale tuttavaga vestlust. Ta soovib hirmsasti oma pruudile abieluettepanekut teha. Nad juba päris mitu head aastat koos olnud ja tunneb, et preili on tema jaoks 1 ja ainus. Lisaks neilt 2 last, et võiks ju juba sama nimega olla. Noormees on kuulnud, et sõrmus peab olema suur ja uhke, loomulikult ka kallis! Minu arvates on see arusaam nii vale, täpselt nagu päriselu filter.

Kõik soovivad kõike kõige paremat, suuremat, ilusamat ja uhkemat endale. Teised näevad ja ohhetavad, lähevad kadedusest roheliseks. Milleks seda vaja on? Ma ei tea. Seega sõrmuse teemal edasi – lapsed, kodulaen jms võtab pere eelarvest suure summa ja noormehel ei ole raha, et osta suurt ja kallist sõrmust. Ma saatsin ta kukele, sest see ei olegi kõige olulisem. Olulisem on, et see sõrmus (ese) oleks sinulik. Suurest huvist googeldasin veidi.

Vaatasin GoldTime ja Eesti Juveel veebipoodides ringi ning tegin kerge kihlasõrmuste statistika. GoldTime kõige odavam kihlasõrmus on 267 eurot (sooduspakkumine) ja kõige kallim 10 852, 50 eurot (sooduspakkumine). Eesti Juveelis kõige odavam 30 eurot ja kallim 2480 eurot. Paneb ausalt öelda õlgu kehitama. Võib-olla olen veidi naiivne ja rumal eestlane, aga ma ei mõista, miks kihlasõrmus peab olema just “kihlasõrmus”.

Ma ostsin omale kunagi sõrmuse, mis on ainuke ehe, mida igapäevaselt kannan. Hõbesõrmus, täpselt minulik! Maksis 28 eurot, kui õigesti mäletan. Ma ei vahetaks seda millegi vastu. See on nii minulik, sümboliseerib mulle tähtsaid asju jne. Miks mulle mitme saja või tuhandeline sõrmus. Ma ei mõista.

GoldTime odavaim hõbesõrmus maksab 8 eurot ja võib-olla vähe kihlasõrmuse sarnasem alates 20 eurost. Odavaim kuldsõrmus 67,5o eurot. Juveelis on odavaim kuldsõrmus 50 eurot ja hõbedast 25 eurot. Seega nagu valikut peaks olema igaühe soovide ja hinna järgi. Mulle endale näiteks meeldivad väga Dondella keraamilised sõrmused, need algavad vist 30 euro kanti, kui ei eksi. Sobivad iga riietusega jne.

Ühesõnaga, mis mu point oli? Me leidsime ühiselt lõpuks sõrmuse, mis on väga preililik ja ei tekita pere eelarvesse suurt krahhi. Ärge kandke päris elus filtrit, olge teie ise. Te ei pea teiste pärast olema paremad. Olge teie ise! Piisab sellest, et sotsiaalmeedias üritavad pea kõik kümne küünega kinni hoida ja end paremana näidata, kui tegelikult on.

“Halloween ei ole mitte kellegi püha!”. On! Maailmas väga paljudes riikides tähistatakse. Lisaks leian ma, et see on mitu korda mugavam ja “laiskadele” omasem püha kui näiteks kadri- ja mardipäev. Halloweeni ajal riietu kelleks soovid ja pead küsima vaid “kommi või pommi”. Ei mingeid etteastete, laulude, salmide ja tantsude õppimist. Nii hea ja mugav. Lisaks saad miskit maitsvat. Nii hea elu! Ja samal ajal ei mõista ma inimesi, kes teevad Halloweeni maha ja toovad välja, et meil Eestis peaks ikka Marti ja Katri jooksma…. Samal ajal on nad kodus ja ei ava ust ka neile. Saa siis aru, mida nad paremaks peavad. Ei taha see väike eestlane ei kiisusid, nõidasid, Katrisid ega Martisid enda ukse taha. Lihtne. Ära siis kritiseeri ka teisi!


Lisan siia ühe väärt postituse ka Britti blogist. Kellel huvi ja mahti, minge lugema 🙂 Kes vastutab selle eest mida laps internetis näeb?


Pildid on lisatud postituse värviliseks muutmiseks. Autoriks Roosi Sõsa.

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: