Mida toob 2021. aasta?

Head uut aastat!

Minu jaoks pole aastanumbri vahetumine eriti suur teema. Lihtsalt number muutub, kuid kõik muu jääb justkui samaks. Mu emme jagas mulle 31.detsember head pilti, lisan selle ka siia:

Naersin selle peale ja muigasin, et peaks äkki ka heaks ja tubliks inimeseks hakkama. Aga nali naljaks, ega see pilt eriti ei valetanud oma sõnumiga, sest nii ju on. Aga samas, miks ei võiks hakata heaks, toredaks ja tubliks näiteks täna ja kohe, olenemata päevast ja kuust?! Kui sa muidugi soovid hakata. Egas ma ei sunni. Aga tõsiselt aastanumber muutub, mitte inimesed päevapealt.

Eelmine aasta põõnasin ma aastavahetuse maha koos paari nädalase J-ga. Tänavu olin siis ekstra tubli ja vaatasin koduaknast ka raketid ära, peale seda põõnasin head und. Selleks, et oma aega sisustada kuni kell saab 00.00 otsustasin kätte võtta erinevad horoskoobid ja välja uurida, mis mind (Kalad) siis uuel aastal kah ootab. Mitte, et ma seda 100% usun, kuid mingi tõekübeke on alati sees olnud – kõik oleneb ju vaid sellest, kuidas sa ennustusi endi jaoks tõlgendad.

No üldpildis öeldakse, et 2020. aasta oli sissejuhatus 2021. aasta hullustele. Lisaks pidavat olema ka mingi uus viirus, mis on seotud verega (minu mõttevälgatus – seotud ehk vaktsiinidega…). Meestel pidi olema raskem aasta kui naistel. Lisaks on oodata tähtsate ja suursuguste inimeste surma – üks teadja ennustab meest, teine naist. Võta siis näpust, kas üks või teine, või hoopis mõlemad. Üldse pidi tänavu aasta tulema väga muutlik – kord tõusudega, siis mõõnadega. Tõsised muutused tulevad aprillis ja mais. Inimesed ehitavad tänavu aasta elu uuesti üles.

Kaladest täpsemalt – aasta jooksul on palju piire ning hea tervis. Elad palju asju enda sisse, kuid see imeb su energiast tühjaks – ava suu ja räägi oma muredest (omggg, minu jaoks kõige raskem asi!). Aasta jooksul toimub palju suhete klaarimist, raha armastab meid (peaks vist lotot mängima hakkama, sest tööl ma ju ilmselgelt ei käi) ja võid sattuda teistega konfliktidesse, sest oled oma arvamuses liialt kindel. Terve aasta jooksul on sul suured plaanid ja unistused, kuid kõikide nende jaoks ei jätku sul energiat.

Igalt poolt tuli välja see, et tänavu aasta on mul palju tööd. Noh, ma nüüd ei tea, kust mul see töö tuleb, kui ma kodune olen. Aga okei! Tõlgendame selle siis oma magistritöö kirjutamise ja sügisest tagasi tööle minemise kraesse…

Kuidas teil nende ennustustega on? Usute? Loete? Aasta lõpus vaatate möödunud aasta kriitilise pilguga üle ennustustest lähtuvalt?

Lisaks horoskoopidele ja ennustustele käib mu silmis aasta vahetumisel kaasas ka eesmärkide ja lubaduste andmine (tuletan meelde postituse esimest pilti). Aasta pikkused eesmärgid ja motivatsiooni teooriad ei käi aga käsikäes, seega panin ma kirja hoopis mõne lubaduse iseendale, mis on ka teostatavad!

✨Mind on hakanud huvitama loovteraapia teema ja luban iseendale, et harin end sel teemal rohkem!
✨Leian pere kõrvalt aega ka iseendale, et olla veel parem (=värskem, motiveeritum…) ema ja elukaaslane!
✨Olen teiste suhtes rohkem toetavam ja vähem kriitilisem.
✨Lõpetan ülikooli.
✨Kaitsen oma magistritöö.
✨Loen raamatuid ja läbin loenguid-koolitusi, mis minus uut ja värskemat hingamist tekitavad.
✨Muudan oma perekonnanime endiseks (kaua aega viitsimatusest edasi lükatud tegevus).
✨Avastame perega koos erinevaid matkaradu Eestis! Kogume uusi kilomeetreid.

Milliseid lubadusi või eesmärke sa püstitasid 2021.aastaks?

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

One thought on “Mida toob 2021. aasta?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: