Potitreeningu saaga

Tsauki! Mis vanuselt te oma lapsi hakkasite potiga treenima? Ma olen lugenud ja kuulnud väga erinevaid vastuseid. Suur enamus arvavad, et enne 1.5 aastat ei tasu sellega küll pingutama hakata. Samas tean ma oma tutvusringkonnast mitmeid, kes juba enne 1. sünnipäeva tutvustavad oma põnnile potti… No mina leian, et ei ole jällegi õiget ega valet vastust, põhiline, et lähenemine on lapsesõbralik.

Esimesed potikatsetustest ei olnud J huvitatud. Selle asemel viskas ta end pulgaks ja keeldus potile istumast. No kui ei, siis ei. Ma siin mõelnud, et sundida ka ei tohiks, sest muidu tekibki tal poti vastu täielik trots. Aga ma jätsin pissipoti mängunurka ja paari päevaga hakkas ta sellest rohkem huvituma. Algul pani sinna sisse asju ja võttis jälle välja. Põnev laegas. Järgmisel hetkel lubas ta juba riietega koos ennast sinna istuma panna. Ta lausa ise soovis. Tugitool! Ning edaspidi võisin juba palja pepuga ka teda sinna istuma panna. Jee! No esimese potti pissitud pissiga läks meil ikka nädalaid. Ma võisin teha seda piss-piss heli (no teate küll!), pissimise laulu lauda, me võisime raamatut potil olles vaadata, kallasime ühest topsist teise vett (et tekiks sorisemise heli ja ehk tekitab pissi häda). No ei. Aga ega see tulemata ka ei jäänud! Üks hetk ta tuli! Juhuu!

Pissipoti treenimine on meil käinud üle küngaste ja kändude. Aga oleme suured edusammud teinud. Näiteks toob ta aeg-ajalt ise poti minuni, andes märku, et tahaks potile. Hetkel võtan ma seda potitamist pigem rahulikult – õnnestub nii nagu õnnestub. Suvel aga võtan suuremalt selle ette (juhul, kui me enne pole mähkme vabaks saanud).


Täna tahtsin ma hoopis peatuda potitreeningupükstel, millest on meil palju kasu olnud. Enne valiku langetamist kontakteerusin mahkmed.eu müüjaga, sest tundsin, et minu teadmised pole piisavalt antud valdkonnas. Meie lemmikuteks ostusid mahkmed.eu veebilehel Charlie Banana® (kaks ühes ujumismähe ja) potitreeningupüksid.

Miks mulle need meeldivad?

  • Materjal! Püksid on mega mõnusast materjalist – väljast veekindel (lekete vältimiseks), seest puuvillast (nii mõnna pehme). Materjal on peale pesu endiselt mõnus ja pehme.
  • Püsivad hästi jalas! Neid on mega lihtne üles ja alla tõmmata, ning minu üks lemmikumaid osi on nöör, millega saab püksid ilusti ümber kõhu tõmmata.
  • Saab kasutada ka öösel! Mähkmed on mõeldud kasutamiseks päevaseks ajaks, kuid ka öiseks kasutamiseks on lahendus – eraldi (mega pehme) mähkmesisu. Meie J pissib öösel veel päris palju, mistõttu öösel võib esineda ka lekkimist.
  • Mustrid! Lisaks nööri olemasolule on muster minu top 2 põhjus, miks mulle need nii meeldivad. Värviküllased ja sobivaid mustreid nii poistele kui ka tüdrukuid. Ja peale pesu on värv ning muster ilus.
  • Ujumispüksid! Raha kokkuhoiu koht ka (lisaks mähkme kulu vähendamisele) – saab ujumispükstena kasutada.

Ofc, juhtub meil neid mähkmeid kasutades ka õnnetusi. Kogu õnnestumise protsessi tõenäosus on sinu endi kätes (haha, kuid tõsi). Ehk, potitreeningupüksid mahutavad siiski vaid paar pissi. Mida tihedamini ja agaramalt potitad, seda paremini püksid end õigustavad.


Juhul, kui sa tunned, et sinu lapsel oleks ka vaja samu ujumismähkmed + potitreeningpükse vaja, siis mine kiika minu instagrami, seal toimub loos!

#loos #koostöö #reklaam

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: