J kolis hällist suure-poisi-voodisse

Meie enam mitte nii väga väiksest beebist on saanud väikelaps (1a 5k) ja uue beebi ootuse tõttu otsustasime, et J kolib hiljemalt suvel suure poisi voodisse. Esialgu mõtlesime, et ostame majavoodi sarnase voodi aga ilma maja osata ehk siis põrandal olev voodi… (Kui keegi tark oskab mulle öelda, mis selle voodi nimetus on, siis palun andke märku, muudaksin meelsasti postituses ka ära). Antud voodi oleks siis olnud mitte pikendatav ja kohe üldpikkuses. Plussid mida nägime – lapse kasvades ei pea vahepeal uut madratsid või voodit ostma.

Esialgne plaan oli voodi ise (st härra) ehitada. Ehituspoes materjali vaadates ja hindasid kokku liites mõistsime, et selle hinna eest on võimalik juba tutikas voodi osta poest. Seejärel käisime ehituspoe kõrval asuvas Maskus – kus oh imet ei müüda lastemööblit. Aga sealne klienditeenindaja soovitas vaadata kõrval asuvasse IKEA näidispoodi, kust tema oli oma lapsele sobiva voodi leidnud. Endalegi üllatuseks meeldis härrale sama voodi, mida olin ka varasemalt ise korra kiiganud. Meil ja sama maitse, omg (it’s sth). Ei laskunud härral ka ümber mõtlema hakata, tahtsin kohe ära tellida. AGA loomulikult ei olnud seda kuskil ladudes hetkel. Järelturu armastaja nagu ma viimasel ajal olen, otsisin kohe sobivad sealt üles. Üks oli Tartus (hele) ja teine Jüris (tume). Otsustasime tumedama kasuks. Seda kahel põhjusel, esiteks on lastetoa mööbel meil ka tume ja teiseks asub meile lähemal. Hinnas võitsime ka muidugi! Lisaks hinnale näen nüüd voodil veel teisigi plusse – sellele saab voodikasti alla osta/teha, voodi kasvab lapsega koos, seega pole voodi liiiiiga suur lapse jaoks algul.

Eks see sobiva voodi valimine olegi veidi keeruline selles osas, et peab vaatama üle, mis on teie endi jaoks oluline. Näiteks minu sõbranna ütles, et tema valis majavoodi ja ei kujutaks kõrget voodit lapsel ette – kukkumise oht jne. Samas on meie IKEA voodil äär ees seega magades päris maha ei saa ta sealt kukkuda ja voodikasti võimalus tundub samuti hea, sest lapsed hakkavad meil tuba jagama, mistõttu tuleb nende asju (nt voodipesu) kuskil hoiustada!

J meeldis algusest peale tema uus voodi. Aitas seda kokku panna, käis seal pikutamas ja aknast välja piilumas. Varasemalt oli magama jäämine paras trall. Võrevoodis ei tahtnud J üldse magada. Alati ronis meile kaissu või lihtsalt protesteeris. Uinus alati meie kaisus.

Kuidas on mõjunud suure poisi voodi J unele?

Kuna küsimusi on J ümberkolimisega palju, siis otsustasingi selle postituse teha, et kõik oma mõtted kokku koondada.

  1. õhtu oma voodis. Võttis aega, aga J uinus oma voodis. Kusjuures soovis ise seal olla, mitte ma ei pidanud tõstma. Kella 21 paiku jäi magama (20-21 on tavaline uinumise aeg J-l). Esimest korda ärkas 23.45 paiku, mis on varasem, kui harilikult. Virises. Pakkusin vett ja laulsin mõmmi unelaulu. Uinus uuesti. Kella 2 paiku ärkas uuesti ja ronis ise kaissu. Ei hakanud ümber tõstma (loe: laisk ja väsinud emme).
  2. õhtu oma voodis. Esialgu keerutas ja mängis oma voodis, ei tundunud, et oleks valmis uinuma. Võttes talt paksu teki ära (J ei meeldi tekid ja magab reeglina paljaste jalgadega või pidžaama väel) ja lauldes mõmmi unelaulu uinus umbes 10 minuti jooksul. Magas laiupidi oma voodis, siputas ja oli üpris rahutu, aga magas! Esimene ärkamine oli kell 2.45. Sõi ja tuli kaissu. Üritasin sel ööl teda tema voodisse tagasi kupatada, kuid see ei õnnestunud.
  3. õhtu oma voodis. Esimene õhtu üle pika aja, kui härra on kodust ära (kevadtorm). J keeldus oma voodis uinumast. Uinus minu kaisus. Tõstsin ta ümber tema voodisse. 23.30 ajal ärkab röökides üles. Võtab lonksu vett ja lonksu piima. Mitte miski ei aita, viriseb edasi. Lõpuks aitas ainult see, et ronisin tema voodisse tema kõrvale kaissu (õnneks on voodi nii lai, et mahume koos ka ära). Uinus kiirelt. 1-2 vahel ärkas uuesti ning tuli minu kaissu. Terve öö oli väga rahutu.
  4. õhtu oma voodis. Minu kaisus sõi oma õhtu piima. Panin ta tema voodisse. Laulsin unelaulu. Keerutas ja uinus. 20.40 paiku jäi magama. Öösel oli mulle kaissu tulnud nii, et ma ei olnud arugi saanud.
  5. õhtu oma voodis. Rõõmsalt läks oma voodisse, kuid paar minutit enne uinumist keeras end minu voodisse ja uinus. Tõstsin ta ümber tema voodisse. Sättisin oma imetamispadja talle voodi ülemisse ossa, et ta ei lööks end magades vastu servi ära. Kell 11 puges mulle kaissu. Raskest päevast väsinuna ei jaksanud ma teda ümber tõsta.
  6. õhtu oma voodis. Kaisus jäi magama. Tõstsin ümber. Ärkas 11 ja 3 paiku. Kell 4 vahetasime mähkme ning alles siis kolis minu kaissu ümber.

Edasi ma enda jaoks kirja pole pannud, kuid iga õhtu on läinud kergemaks. Hetkel on meie voodi tema voodi vastas, mistõttu on hea ja lihtne tal ümber “kolida”, kuid suvel peale remonti peaks ta hakkama üksi oma toas magama. Eks endal tuleb olla siis järjekindlam ja rohkem kahe toa vahet jalutada, aga pikas perspektiivis ainult positiivne! Hetkel neid 6 õhtu kommentaare lugedes võib jääda mulje, et pole sellest suure poisi voodist mingit kasu, aga mina emana näen, et J uni on parem, pikem ja rahulikum. Meie puhul on see voodi aidanud J und parandada. Ta on alati olnud suur kaisukas ja une osas pirtsakas.

Tol nädalal, kui panin enda jaoks kirja õhtuseid uinumisi ja öid, J magas lõunauinakud meie voodis, kuid nüüd olen hakanud teda lõunaks tema voodisse panema. Mulle tundub, et võrevoodi oli tema jaoks varasemalt väike ja ahistav, sest uues voodis on ruumi kuhjaga ning tõesti on näha, et tema uinumine, magamine ja voodis olemise asendid jms on paranenud.

Kui vanalt ja mis põhjustel olete otsustanud suure lapse voodi kasuks?
Millist voodit eelistate teie oma lapsele?


Fotod: Keiri Kallas

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: