BeebiJ sugu – poeg või tütar?!

Mina juba tean, mis soost on meie uus kõhubeebi. Kekutas LA uuringul edevalt ning küsimust ei tekkinud. Sellega seoses pisike seik:
Arst uurib beebit ultrahelis.
Arst: kas soovite sugu ka teada või jätame saladuseks?
Mina: mis siin ikka teada, ma juba näen ekraanilt.

J oodates vaatasin läbi erinevad ennustuse viisid ning selle tulemusel oleks pidanud meil sündima üks vahva preili, aga nagu me teame, siis meie peres on hoopis üks krutskeid täis poisipõnn. Kui soovid J ennustustega tutvuda, siis leiad postituse siit – “Poiss või tüdruk?”.

Sel korral nii pikalt ei teeks, vaid keskenduks vaid kolmele ennustusviisile (2 Hiina ja 1 Jaapani meetod) ning postituse teises osas jutustaks siis sellest, kas J saab omale tegelikult õe või venna ning jutustame veidi ka nime teemal. Aga alustame…

HIINA MEETOD

Antud meetod võtab arvesse naise vanuse ja viljastamise aja. Kuidas tabelit kasutada?

 1. Vanuse veerust tuleb valida naise vanus
 2. Aja reast viljastamise aeg
 3. Veeru ja rea ristumise kohast saabki teada, kas sünnib poiss või tüdruk. (roosa – tüdruk, sinine – poiss)
hiina

Tulemus: poiss


HIINA MEETOD 2

Ülevalt veerult tuleb valida viljastumise kuu ja vasakult ema vanus lapse sünni hetkel. Kahe näitaja ristumiskohas on märgitud, kas tuleb poiss (P) või tüdruk (T).

Tulemus: tüdruk


JAAPANI MEETOD

Jaapani meetodi puhul on oluline teada viljastamise kuud, mehe ja naise sünnikuud. Protsess veidi pikem, kui eelneva kahe puhul (koosneb kahest eraldi tabelist). Esimene tabel annab perenumbri. Leia tabelist mehe sünnikuu ja naise sünnikuu. Nende ristumiselt saadki arvu. Meie puhul 7.

Teine tabel näitab tõenäosust lapse soos osas. Ülemiselt rea pealt leia eelmise tabeli abil leitud perenumber. Selle arvu alt tuleb leida sul viljastumiskuu. Ja keskelt näed tõenäosus, kas sünnib poiss või tüdruk.

Jaanuarikuu (01) ehk tõenäosus täpselt 50:50.


Seega jõudsime me pika uurimise käigus selleni, et tühja sest ennustamisest, sest tõenäosus saada poiss või tüdruk on täpselt pooleks. Ma ise tunnen end sel rasedusel teisiti võrreldes J ootamisega. Sümptomid olid raseduse alguses, mitte keskel ning mind vaevas meeletu väsimus ja hommikune iiveldus. Tänaseks on kõik laabunud ja kosun tasapisi kilosid. Kõht tundub ka enda jaoks teistsugusem. Beebi on kõhus aktiivsem, liigutusi hakkasin umbes samal ajal tundma kui J omi. Näonahk on lihtsalt nii pekki läinud kui võimalik. Isusid on igasuguseid – eriti maitsvad on Tupla, pähklid ja apelsinimahl.

LA (loote anatoomia uuring) möödus mul sel korral väga mõnusalt. Koroona tõttu isad sinna ei saa, mis oli muidugi kurb. Aga samas härra oli nagunii Kevadtormil sel hetkel. Uuringut viis läbi väga vahva, põhjalik ja hoolitsev arst. Sellist täisteenindust pole ammu saanud. Lisaks andis ta kaasa mulle beebist 3 selfiet (st nii 3 2D kui ka 3D pilti), viimast ma näiteks J ajal ei saanud. Beebiga on kõik korras ja normis. J oodates oli mul sisemiselt alati tunne, et beebiga on kõik hästi ja midagi ei juhtu. Nii ka läks. Nüüd beebiga sama lugu, kuigi algul oli veidi paanikat sisemiselt rohkem. Tänaseks olen maha rahunenud ja tean, et kohtume temaga juba oktoobri keskpaigas.

Mõtlesin siin endamisi, et kas ma jätkan põnevuse hoidmisega ja lõpetaks siin juures postituse või siis… Beebi põksis kõhus, seega talle vist ei meeldinud mu kiuslikud mõtted. Mul ei jää vist muud üle, kui pean tunnistama, et meie perega liitub taaskord beebipoiss. Härra nuttis (võtkem huumoriga!) paar ööd patja, sest ta lootis väga, et saab ka omale pisikese printsessi. Aga ei, ta peab leppima, et ma jään pere ainsaks printsessiks ja mind ümbritseb armastav, hooliv ja emmet kaitsev poiste gäng. Oujee! Igavesti printsess! Üks ja ainus. Eks ma ise oleks ka tahtnud tüdrukut, juba üksnes seetõttu, et ma olen alati unistanud, et mul oleks üks pisikene roosa Jete. Aga Jetet meiega ei liitu, sest meie pereplaan piirdub 2 lapsega. Kusjuures enamus meie ümber arvasid, et sel korral liitub meie perega plikatirts. Tegin ka instagramis ennustusmängu ja tulemused olid järgnevad: 27% vastasid poiss ja 73% tüdruk.

Selle asemel tuleb vahva poisiklutt, kelle nime valimisega murdsime rohkem pead, kui esimesega. J nimi tuli meieni väga lihtsalt ja loomulikult. Lubasin härral nime valida (nohhh, mulle pidi ka ikka sobima) ja ta pakkus kohe J nime ning mulle sobis ja oligi korras. Minu jaoks on nime puhul oluline, et see koosneks 1 nimest, iga teisel Eesti mees ei oleks sama nimega ning poleks täielikult välismaine. Härra top 3 nimed uuele beebile ei sobinud mulle ja minu top 3 sobis lõpuks viimane (Joann, Luka ja beebiJ). BeebiJ nimi on küll suts populaarsem, kui oleksin soovinud, aga meeldib mulle väga.

Kiire statistika (1.jaanuar 2021. aasta seisu järgi) ka BeebiJ nime kohta:

 • BeebiJ on nimeks Eestis 1272 mehel. Populaarsuselt 139. mehenimi.
 • Vanim on vanuserühmas 85+, noorim vanuserühmas 0–4.
 • Keskmiselt 18 aasta vanune (mediaanvanus on 16).
 • Kõige populaarsem on eesnimi vanuserühmas 10–14, kus neid on 10 000 elaniku kohta 24,96.
 • Kõige rohkem on sündinuid juulis, kokku 118.
 • Kõige populaarsem on Hiiu maakonnas, kus neid on maakonna 10 000 elaniku kohta 14,71.

*BeebiJ, sest ma ei soovi veel nime avalikult avalikustada. Seni jääb ta siin ja sotsiaalmeedias beebiJ-ks.

**Postituse fotod: Keiri Kallas

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

2 kommentaari “BeebiJ sugu – poeg või tütar?!

  1. BeebiJ nimeks saab tõesti Joosep ja kuna minu teised nimed härrale ei sobinud (sest polnud piisavalt Eesti pärased) siis kindlasti ei tule ka Joseph. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: