Perepuhkuse 2. nädal – Lottemaa, J tuba, külalised ja puruvanad

Lubasin nii endale kui ka härrale, et võtame puhkuse teise nädalaga rahulikumalt, sest esimene nädal oli pääääris aktiivne ja palju ringi sõitmist. No ega ma niisama ei oska ega taha ju paigal istuda, seega nii mõndagi sai tublisti ka ära tehtud. Aga viskame kiirelt pilgu meie puhkuse 2. nädalasse.

Värvikirev Lottemaa. Minu teine Lottemaa külastus, härra ja J esimene kord. Pean tõdema, et nii vahvalt värviline ja rõõmsameelne on seal. Hind on muidugi mõnusalt kirves. Alla 2-aastased on tasuta, seega J oli meil tasuta, kuid meie piletid + toit + parkimine + nipet-näpet läks maksma üle 70 euro… Hästi palju on minult küsitud, kas 1.5 aastasel on seal midagi teha?! Minu traditsiooniline vastus – Lottemaaga on nagu iga teise teemapargiga, et kes antud teemast/loost (antud hetkel Lotte) on huvitatud, siis sellel on seal põnevam ja rohkem tegemist. Samas ma ei ütleks, et J oleks igav päev olnud. Maalis, turnis, jooksis, tegi muusikat, ajas mulle taga, käis rannas, nautis veidi ka näidendit, uudistas ringi… Hea vaheldus igapäevale. Samas kindlasti on palju odavamaid vaheldusi lapse igapäeva ellu.

J tuba sai valmis! Härra klopsis kokku meile uue riiuli ning J-le öökapikese. Kamba peale värvisime need ära. Samuti samal nädalal said seina raamaturiiulid. Ühel õhtul võtsin alla kardinad ja tegin ka need lühemaks. Sorteerisin ja mänguasjad kastidesse. J tuba on valmis! Ja poisule nii meeldib oma tuba, nii vahva! Üritan sel teemal võrdleva (before/after) postituse ka lähiajal teha.

Töökad poisid ja äärekivid. Lisaks tulid meile külla mu tädipoeg koos oma tütrega. Viimane klappis suurepäraselt J-ga, sain veidi kergemalt hingata ning härra ja tädipoeg panid meile aeda uued äärekivid. Töökad poisid, ei muud!

Vaalake kuival ehk ujumas. Ühel õhtul käisime ka kambakesi ujumas Kehras. Minu jaoks oli vesi jahe, mistõttu end tervenisti märjaks ei hakanud tegema – naersin, et beebiJ tõmbab kõhus krampi selle vee peale. Olin vaalake kuival. Samas teised ujusid, isegi J sai pika peale vette ülenisti.

Kehra päev. Laupäeva päeval veetsime paar tundi Kehra päeval. Tüüpiline – spordivõistlused, laat, toitlustus… Laste alal oli vahva minirong, millega said lapsed sõita paari euri eest. J igatahes käis seal tsillimas, aga kõige vahvam oli ikkagi 2 euri eest skooritud õhupall – näidake mulle last, kellele ei meeldiks õhupallid.

Telefoni vaba! Minu telefon andis lõplikult otsad ning olin sunnitud omale uue telefoni valima. Härra laitis mu valiku maha (olen üsna elektroonika teadmiste vaene) ja valis mulle mingisuguse Xiaomi, see peaks nüüd lähipäevil minuni jõudma. Aga! Kuna ma helistada ei saanud, siis kasutasin paralleelselt 2 telefoni – härra vana juust helistamiseks ja minu juust netis olemiseks (puht laiskusest, sest ei viitsinud app’e ümber tõstma hakata jne). Seetõttu olin telefonis tunduvalt vähem, kui tavaliselt ja see oli nii mõnus! Ausalt! Kuulasin maal kuke kiremist, nautisin inimesi ja ilma. Lihtsalt olin.

Suure-Jaanis puruvanadel külas. Pühapäeval sõitsime Suure-Jaani, mis on minu lemmiklinn maamuna peal! Minu maakodu asub seal, vanaema ja vanaisa elukoht. Alati oleme J-ga sealt kiirelt läbi sõitnud, kuid sel korral võtsime aega ja jäime ka ööseks. Nii vahva oli näha, et J klappis nendega ideaalselt ja ka vanavanemate silmis oli rõõm hiiglaslik.

Meie seiklused Viljandimaal jätkusid, kuid sel peatun täpsemalt juba järgmises puhkuse postituses, et rütm sassi ei läheks! Üldse tuleb uus nädal jälle tegusam! 🙂

Nautige ilmasid!

Tsauki!


Eelmist postitust saad lugeda siit: “Perepuhkuse 1. nädal – puhkus ja töö käsikäes”

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: