Laste magamistoa lõpptulemus

Poegade (magamis)toa remont on valmis ning J on lõplikult sinna sissekolinud, oodates ka venda endaga liituma. Kui J esimese toa teemaks olid kaelkirjakud (loe postitust: “J tuba sai lõpuks valmis!”), siis nüüd see sama teema kolis uude tuppa lihtsalt ümber, lisaks kasutasin ka tähtede motiive. Aga kõigest järgepidi.


BEFORE & AFTER ehk ENNE & PÄRAST

Alustuseks antud tuba oli esmalt üldse minu vanaema magamistuba, seejärel minu-härra-J magamistuba ning nüüd tegime selle ümber J ja beebiJ magamistoaks. Lastega kulub raha iga kuu parajalt palju (näiteks lugesin hiljuti kusagilt, et 1 lapse peale kulub ühes kuus keskmiselt 250 eurot) ja uue lapse sünniga eriti, seega oli minu missiooniks kulutada toa remondile ja sisustamisele nii vähe, kui võimalik ja nii palju kui tarvis.

Meie remondil ja sisustamisel oli 3 vaheetappi: tuba esialgu, tuba peale tapeedi panekut (loe: mänguasjad igal pool vedelemas, sest meil polnud veel riiuleid) ning lõpptulemus! Neist etappidest lähtuvalt on ka all olevad võrdluspildid.

Seinad. Ühelt seinalt võtsime maha (lillellise) tapeedi ja asendasime selle tapeediga, mille peal olid tähe kujud. Õrnalt särav-sätendav, tähed valged, taust hall. Samad tähe kujud lõikasin ka tapeedi jääkidelt välja ning kleepisin kahele teisele seinale lisaks (üleminek ühelt seinalt teisele). Seinale jäi vana seinalamp ning selle kohale kinnitasime juba J toas olnud 3 pildiraami – vesivärvidega maalitud kaelkirjakud ning J-täht (irooniliselt vahva aga mõlemad kannavad sama eesnime tähte, seega uut ei pidanud tellima).

Põrand ja lagi. Laega ei teinud me midagi ning lakke jäi ka oranžikas-kollastes toonides laelamp. Põrandale ostsin uue vaiba.

Riiulid. Väiksemasse seina ukse kõrvale tuli 3 raamaturiiulit. Härra lõikas sobiva suurusega välja, ma viimistlesin servad ja nurgad ning värvisime üle ja kinnitasime seinale (aitäh ka Reinule, kes külas oli ja abistas). Mänguasjariiuliks sai meie vana TV alus, mille härra samuti kord ise ehitas ja üle värvis. Riiulisse ostsin sobiva suurusega tähekestega kastid Kukupesast. Mänguasjad on sorteeritud enam-vähem loogiliselt. 1) Pehmed lelud, 2) klotsid, 3) lärmavad (ehk heli tegevad) lelud, 4) loomade figuurid ja autod, 5) muusikariistad, 6) loogika ja sensoorsed mänguasjad, 7) puidust lelud, 8) ja 9) ülejäänud pudi-padi, mida ei osanud sorteerida.

Muu mööbel. Öökapikese ehitas ja värvis härra. Iseenesest ju lapsel pole öökappi vaja (?!), aga mina nägin, et see oleks meile vajalik. Öökapis olevas kastis on beebiJ mänguasjad, et neid eraldada J omadest. Ja kapi alumises osas väiksemad raamatud, mida J saab iga kell ise vaadata ja uudistada. J voodi on IKEA-st, mille ostsime järelturult, sest antud hetkel seda laos lihtsalt polnud. Beebi J häll kolib Pikleri kolmnurga asemel J voodiga samasse seina. Pikleri kolmnurk on J jõulu- ja sünnipäevakink tema vanaisalt. Laud ja toolid samuti IKEA. Riidekapp oli seal toas juba vanade omanike ajal ning varasemalt siis meie kapp, kuid nüüd sai see poiste kapiks. Valge kunstiriiul ratastel on samuti IKEA-st ja nii tänuväärt vahend.

Muud sisustuselemendid. Kalekirjakud raamaturiiulites on käsitöö, mõlemad on J saanud kingituseks. Kollane on härra vanaema poolt ning kirju mu emmelt. Kollane päevatekike on Sinsayst ja samasugune ootab ka beebiJ hälli minekut. Kardinad on Jyskist, lõikasin lühemaks ja õmblesin sitsi osa alla.

Kui beebiJ sünnib, siis peame veidi ümberkorraldusi tegema – varasemalt nimetatud Pikler peab omale uue koha leidma, sest sinna tuleb beebiJ häll ning seetõttu liigub ehk ka laud ja toolid toa mõnda teise otsa. Hetkel pilte vaadates mõistsin, et tulevikus peab ka legode jaoks ilmselt mõne seinariiuli veel tekitama, sest härra ja J panevad alalõpmata koos erinevaid suuremaid legoehitisi kokku, mis hetkel “vedelevad” keset põrandat aga kui beebi on juba suurem ja asjalikum, siis ma (ja ilmselt ka härra ning J) ei ole väga huvitatud, et ta neid kergekäeliselt lõhkuda (ja suhu) saaks panna.


KUST MIDAGI PÄRINEB?

Eelnevalt panin küll enamus asjade päritolu ka kirja, kuid toon siin eraldi veel välja – lihtsam silmal eristada. 🙂

Raamaturiilid (DIY)– Bauhof,
kunstiriiul – IKEA (RÅSHULT, ratastega abilaud),
tapeet – Bauhof,
mänguasjakastid – Kukupesa,
mänguasjariiul (DIY) – Bauhof

Öökapp (DIY) – Bauhof,
Öökapi kast – Kukupesa,
Voodi – IKEA (SUNDVIK, pikendatav voodi),
Kardinad (DIY) – Jysk
Päevatekk – Sinsay
Voodi esine suur padi – DIY

Vesivärviga pildid seinal – tellimus tuttavalt
Pikleri kolmnurk – Voton
Laud ja toolidIKEA (LÄTT, laud koos 2 tooliga)
Vaip – IKEA (RÖRANDE, 133×160 cm kolmnurkadega)


Aga olemegi vist toale tiiru peale teinud, loodan, et vahelduseks oli selline postituse lähenemine ka teile kasulik ja inspireeriv. 🙂

Avaldanud: Kärt E.

Naine, kes naudib elu sellisena nagu see on, olles nii ema, elukaaslane, treener kui ka õpetaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: